ZDrogi.pl
Hummer powraca - jest elektryczny

YouTube: Carscoops

Amerykańska legenda powraca. Ponad 1000 koni i około 3 s do setki

21 Października 2020

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Hummer EV śmiało wkracza na rynek. General Motors wskrzesza tym modelem kultową amerykańską markę. Jak wielbiciele Hummera zniosą nowe źródło napędu?

Prawie dziesięć lat po zjechaniu z linii montażowej ostatniego Hummera marka powraca i jest silniejsza niż kiedykolwiek.

20 października zaprezentowano nowego GMC Hummer EV. Nowy model jest znacznie bardziej opływowy niż poprzednie modele. Samochód ma minimalistyczny grill, który jest otoczona smukłymi reflektorami LED.

Hummer to głównie jego dzielność w terenie - biorąc to pod uwagę, jest standardowo wyposażony w 35-calowe opony Goodyear Wrangler All Territory MT.

Jeśli to nie wystarczy, to można domówić jeszcze większe 37-calowe opony.

Wewnątrz nowoczesność. Znajdziemy tam 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i „pływający” 13,4-calowy system informacyjno-rozrywkowy. Ten ostatni zapewnia łatwy dostęp do systemu UltraVision, który oferuje do 18 różnych widoków z kamery. Obejmują one, np. „wirtualnego obserwatora” i kamery podwozia, pomagające w omijaniu przeszkód.

System informacyjno-rozrywkowy będzie również wyświetlał informacje niezbędne w trakcie „przepraw". Wyświetlą ciśnienie w oponach, a także kąty pochylenia i przechylenia.

Hummera napędzać będą trzy silniki o łącznej mocy 1014 KM i momencie obrotowym 15 592 Nm. Umożliwi to przyspieszenie tym kolosem z napędem na cztery koła do setki wokoło trzy sekundy. Pod warunkiem, że użyjemy systemu kontroli startu „Watts to Freedom”.

Producent obiecuje zasięg 563 km i możliwość ładowania prądem do 350 kW. Dzięki temu już po 10 minutach zyskamy 161 km.

Hummer EV będzie dostępny z czterokołowym układem kierowniczym z funkcją CrabWalk. Umożliwia on przy niskich prędkościach, np. jazdę po przekątnej.

Model zadebiutuje w wersji Edition 1, która kosztuje 112,595 USD (ok. 430 tys. złotych). Z czasem pojawiać się będą kolejne wersje.

Docelowo klienci będą mieli do wyboru trzy wersje silnikowe. Zaczynając od Edition 1, która zaoferuje ponad 1000 koni, poprzez 3X z mocą około 800 KM, na wersji 2X kończąc. Ta ostatnia odda nam do dyspozycji skromne 625 KM.Hummer zostanie wprowadzony na rynek pod koniec przyszłego roku. Firma obecnie przyjmuje rezerwacje - kosz to skromne 100 dolarów.

Podobne artykuły

Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >