Hummer EV pojedzie bokiem
Źródło: YouTube: Carscoops

Wideo - To auto będzie w stanie jeździć bokiem. Amerykańska legenda powraca

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Września 2020

Hummer wkrótce powróci do żywych. Nie będzie już żłopiącą paliwo spalinówką, ale elektrykiem. Czy to dobrze? Wiele wskazuje na to, że GMC zadbało o to, aby nikomu nie brakowało wrażeń. Zadba o to,np. jedenaście tysięcy pięćset niutonometrów.

GMC zapowiedział nadchodzącego Hummera EV, prezentując krótki filmik demonstrujący „Crab Mode”. Funkcja ma pozwolić na jazdę pojazdu... bokiem. I wcale nie chodzi o drift!
Oficjalna prezentacja modelu planowana jest na 20 października. Kiedy Hummery wyjadą na ulice? W 2022 roku.

Hummer EV - premiera 20 października 2020, produkcja jesień 2021.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Oczekiwanie na zmartwychwstanie amerykańskiej legendy powoli dobiega końca.

Gigant z Detroit ogłosił, że GMC Hummer EV zostanie ujawniony we wtorek, 20 października. Opisany jako „super truck” model podtrzymuje zainteresowanie potencjalnych klientów, chwaląc się w krótkim filmie funkcją zwaną „Crab Mode". Wideo w pierwszej kolejności pokazuje nam prawdziwego kraba poruszającego się w charakterystyczny dla siebie sposób. Chwilę później to samo robi Hummer EV.

Czy taka funkcja okaże się praktyczna w codziennej eksploatacji/w terenie? Czas pokaże. Czy jest fajna? ZDE-CY-DO-WA-NIE

Hummer EV ma być królem potężnych terenówek. Parametry mogą mu to zagwarantować.

Hummer EVHummer EV
Materiały Prasowe

Firma GMC opisuje tę funkcjonalność jako „dostosowaną do potrzeb klientów uprawiających off-road”. Nie wiadomo jeszcze, czy skrętne tylne koła umożliwią zawracanie w miejscu (jak sławny Tank Turn w Rivianie R1T).

Niestety film nie ujawnia niczego poza kołami, które wyglądają na masywne i są wyposażone w opony terenowe. Wygląd nowego Hummera pozostaje owiany tajemnicą (choć wiadomo, że będzie nawiązywał do poprzednich odsłon modelu).
Rezerwacje klientów na GMC Hummer EV będą dostępne na GMC.com od 20 października - w tym samym czasie zaplanowano również oficjalną odsłonę modelu. Wraz z nadchodzącą datą premiery producent ma ujawniać kolejne szczegóły dotyczące auta.

Rozpoczęcie produkcji planowane jest na jesień 2021 roku, co oznacza, że „super truck” zadebiutuje w roku modelowym 2022. Elektryczny układ napędowy pickupa dostarczać ma ponad 1000 KM i 11500 Nm momentu obrotowego.

Nie pomyliliśmy się - słownie: jedenaście tysięcy pięćset niutonometrów momentu obrotowego.

Takie parametry podobno wystarczą, aby kolos przyśpieszał do 60 mil na godzinę (96 km/h) w zaledwie trzy sekundy.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł