Formuła 1
Źródło: Motohigh

Yuki Tsunoda nowym kierowcą AlfaTauri. Utalentowany Japończyk nadzieją F1

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Grudnia 2020

Formuła 1 ma ogromną liczbę fanów na całym świecie. W sezonie 2021 będą oni mogli podziwiać nowego kierowcę, który został wybrany do reprezentowania ekipy AlfaTauri. Japończyk, Yuki Tsunoda jest wielką nadzieją motorsporu. Czy udźwignie oczekiwania tysięcy kibiców?

Formuła 1 z nowym kierowcą w stawce. Yuki Tsunoda nową nadzieją Królowej Motorsportu.

Formuła 1 od lat rozgrzewa wiele milionów osób, powodując szybsze bicie serca niejednego fana motorsportu. Od nowego sezonu, w elicie będzie ścigał się młody Japończyk, który jest nadzieją F1.

Nie doszło do dużej niespodzianki. Yuki Tsunoda został ogłoszony jako nowy kierowca ekipy AlfaTauri na sezon 2021.

Formuła 1 ma nową gwiazdę. Yuki Tsunoda chce podbić Królową Motorsportu.

Młody Japończyk w aktualnym sezonie startował w F2 jako junior Hondy. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął 3 pozycję. Wygrał 3 wyścigi, zdobył 200 punktów oraz trzy razy był drugi i raz trzeci.

W sezonie 2018 jeździł w Formule 3, gdzie zajął 9. miejsce. Rok wcześniej zdominował japońską Formułe 4, w której z kolei w sezonie 2016 zajął wysokie 6 miejsce.

Kierowco, zauważyłeś kłódkę na klamce swojego auta? Grozi Ci ogromne niebezpieczeństwoKierowco, zauważyłeś kłódkę na klamce swojego auta? Grozi Ci ogromne niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Tsunoda jest pierwszym od 2014 roku Japończykiem, który będzie się ścigał się w elicie wyścigów samochodowych. Partnerem młodego kierowcy będzie utalentowany Pierre Gasly.

„Jak większość kierowców wyścigowych, moim celem zawsze były starty w Formule 1 więc jestem bardzo szczęśliwy z powodu tych wieści. Chcę podziękować Scuderii AlphaTauri, Red Bullowi i Dr Marko za danie mi tej okazji. Dziękuję też wszystkim z Hondy za wspieranie mojej kariery i danie wielkich możliwości w Europie. Muszę podziękować wszystkim zespołom, z którymi jeździłem. Zdaję sobie sprawę, że niosę na sobie nadzieje wielu fanów F1 z Japonii i będę robił wszystko by im sprostać” - przekazał Yuki Tsunoda.

Warto podkreślić, że ostatnim Japończykiem w stawce był Kamui Kobayashi, który jedynie raz stał na podium w Formule 1. Miało to miejsce podczas Grand Prix Japonii w 2012 roku.

Istotną informacją jest to, że młody Tsunoda był awizowany nawet do jazdy w Red Bullu. 20-latkowi otrzymał szansę jazdy podczas prywatnych testów na torze Imola w listopadzie tego roku. Został zaproszony również na posezonowe jazdy w Abu Zabi.

Warto również podkreślić, że w ostatnim czasie spekuluje się o wizji Formuły 1 bez Red Bulla. Spekuluje się, że ekipa z Milton Keynes wkrótce może opuścić elitę. Głównym problemem kwestia rozwoju silników

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł