Formuła 1
Źródło: Alfa Romeo

Robert Kubica pozostaje w Formule 1. Orlen Team nadal sponsorem Alfy Romeo

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Grudnia 2020

Formuła 1, przynajmniej przez następny rok będzie miejscem docelowym Roberta Kubicy. Krakowianin wraz z Orlenem pozostaje w Królowej Motorsporu na kolejny rok. Frederic Vasseur, czyli szef Alfy Romeo cieszy się z takiego rozwiązania i mówi, że liczy na bardzo dobrą, skoordynowaną współprace.

Formuła 1. Robert Kubica pozostaje w elicie Motorsportu. Orlen Team przedłużył kontrakt z Alfą Romeo.

Polscy kibice, a przede wszystkim wszyscy fani Roberta Kubicy mogą odetchnąć z ulgą. Polski kierowca zostaje w Formule 1 na następny sezon 2021.

Szef teamu z Hinwil ogłosił, informacje o pozostaniu w Alfie Romeo zarówno Orlenu, jak i Roberta Kubicy, który nadal będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego. Wczoraj o godzinie 12 została zwołana specjalna konferencja, na której polska firma ogłosiła przedłużenie współpracy.

We wtorek krakowski kierowca, wziął udział w testach młodych kierowców. które odbyły się tuż po zakończeniu sezonu F1. Niestety, ale rok 2020 nie był zbyt udany dla zespołu Alfy, która zdobyła jedynie 8 punktów.

W jednym z wywiadów po zakończeniu sezonu, Frederic Vasseur przekazał, że najlepszą informacją z tego sezonu, jest pozostanie w obrębie zespołu, zarówno Orlenu jak i Roberta Kubicy.

Poszedł spać - przez noc rozkradli mu nowiutkiego MercedesaPoszedł spać - przez noc rozkradli mu nowiutkiego MercedesaCzytaj dalej

Formuła 1 nie jest jedyną opcją dla Roberta Kubicy. Polak ma alternatywne rozwiązania.

Nadal nie wiadomo, z czym Kubica będzie łączyć rolę kierowcy rezerwowego w zespole Alfy Romeo. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, które wskazywały, że Polak może zostać kierowcą WRC. Jednak taki scenariusz jest mało prawdopodobny.

Jeżeli chodzi o alternatywne rozwiązania, niemal w stu procentach można wykluczyć kontynuację startów w serii DTM, która przechodzi w tym roku znaczną rewolucję.

Warto podkreślić, że słabsza dyspozycja teamu z Hinwil wynikała głównie z ścisłej współpracy z Ferrari, które przechodzi gwałtowny kryzys. Ekipa Alfy również go odczuła notując ogromny spadek pod względem punktowym.

- O tym jak duże problemy miało Ferrari może świadczyć końcówka sezonu 2020, gdy walczyliśmy z ich zespołem fabrycznym. W GP Abu Zabi dojechaliśmy nawet do mety przed Ferrari - przypomniał szef Alfy Romeo.

Nowy sezon Formuły 1 będzie niezwykle emocjonujący. Poznano już oficjalny terminarz. Będzie to najdłuższy sezon w historii.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł