Ferrari
Źródło: Photo by Ferrari

Debiut pierwszego SUV-a w historii Ferrari już wkrótce. Purosangue ma być prawdziwym hitem

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Listopada 2020

Ferrari to marka samochodów, która powoduje szybsze bicie serca u większości fanów motoryzacji. Już wkrótce, bo w 2021 roku na motoryzacyjnym rynku zadebiutuje nowy model firmy z Maranello. Purosangue, bo taką będzie mieć nazwę, będzie pierwszym SUV-em w historii włoskiej marki. Wychodzi na to, że włącza się ona do walki w kolejnym segmencie.

Ferrari Purosangue. Piękno w czystej postaci. Wkrótce debiut pierwszego SUV-a w historii włoskiej marki.

Sportowe SUV-y w ostatnich latach znacząco zyskały na popularności. Lamborghini Urus to prawdziwy hit sprzedaży. Koncern z Maranello pozazdrościł sukcesu kolegom po fachu i wprowadza na rynek swojego wariację na ten sam temat.

Teksty wybrane dla Ciebie

Mowa o modelu Purosangue, który na światowe drogi ma wyjechać w 2021 roku.

Ferrari Purosangue

Według szumnych zapowiedzi włoskiej marki, samochód ma być prawdziwym hitem sprzedażowym, skierowanym w głównej mierze do zamożnej klienteli. Warto podkreślić, że model Purosangue zostanie oparte na platformie wykorzystanej w modelu Roma.

Mowa o przednio-silnikowej bazie, która ma być podstawą dla innych, bardziej komfortowych modeli, które zdefiniują włoską markę w ciągu najbliższych kilku lat.

Ferrari Purosangue

Historyczny SUV Ferrari będzie oferować kilka silników. Od V6 przez klasyczną V8 aż po ultramocną V12. Marka nie wyklucza zastosowania technologii hybrydowej, co ma znacząco obniżyć spalanie oraz poprawić osiągi.

Wielu ekspertów motoryzacyjnych wypowiada się na temat nowego SUV-a bardzo pozytywnie. Słyszano głosy mówiące, że takiego modelu nie powstydziłby się sam Enzo Ferrari. Legendarny założyciel marki.

Niektórzy zadają sobie bardzo ważne pytanie. Ile będzie kosztować nowy super pojazd z fabryk Ferrari. Szacuje się, że Purosangue będzie kosztować nieco ponad 350 tysięcy euro. W przeliczeniu na złotówki to prawie 1.5 złotych. Cena dosłownie zwala z nóg.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Według niepotwierdzonych informacji początkowo model Purosangue ma zostać wyposażony w 3,9 litrowe V8, które jest już stosowane w Ferrari Roma. O tym jednak przekonamy się w 2021 roku.

Już teraz możemy być pewni, że sportowy SUV prosto z włoskich fabryk będzie jednym z najpopularniejszych modeli oferowanych przez legendarny koncern. Jedno jest pewne, rok 2021 będzie niezwykle interesujący jeśli chodzi o motoryzacyjne premiery, a Ferrari Purosangue ma wielki potencjał na bycie prawdziwym hitem!

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł