Citroen HG
Źródło: YouTube: David Obendorfer

Citroen Type H wraca do żywych dzięki pięknemu body-kitowi

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
6 Października 2020

Citroen Type H to legendarny dostawczak, który swoje korzenie czerpie z kultowego Citroena 2CV. Stworzono właśnie body-kit, który ma upodobnić aktualne dostawczaki marki do wielkiego przodka.

Fabrizio Caselani powraca z kolejną nowoczesną interpretacją klasycznego samochodu. Tym razem na ruszt wzięto dostawczego Citroena Type H. Po ujawnieniu większego modelu opartego na Citroenie Jumper w 2017 roku, firma zaprezentowała mniejszy i jeszcze ładniejszy zestaw Type HG przeznaczony dla Citroena Space Tourer i Citroena Jumpy.

Citroen HG - za bazę posłużą Space Tourer oraz Jumpy

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Citroen HGCitroen HG
Citroën Type HG by Caselani

Podstawowa koncepcja jest taka sama jak poprzednio - panele zewnętrzne można zamontować do nadwozia furgonetki bez dalszych modyfikacji. Kiedy wszystkie elementy są zamontowane, skojarzenie z oryginalnym Type H jest oczywiste, zwłaszcza jeśli spojrzymy na przód auta.

Citroen HG - do ceny bazowych modeli trzeba będzie sporo dopłacić

Citroen HGCitroen HG
Citroën Type HG by Caselani

Cena zestawu do transformacji, niezależnie od wybranej długości i typu nadwozia, to 14 800 euro. W cenę wliczony jest również montaż i malowanie.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł