BMW iX zaprezentowane
Źródło: Materiały Prasowe

W BMW powinni chyba zacząć zatrudniać stylistów. Oto nowe BMW iX

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Listopada 2020

BMW zaprezentowało trzon swojej nadchodzącej gamy modeli elektrycznych. Model iX ma podjąć walkę z Mercedesem EQC, Audi E-tronem i Jaguarem I-Pace. Czy kontrowersyjny wygląd pomoże w walce o klienta?

Koncepcyjne BMW Vision iNEXT przepoczwarzyło się w model produkcyjny. Nowy model ma wkrótce trafić do salonów.

BMW iX w sprzedaży pod koniec przyszłego roku.

BMW iX

Bawarczycy przygotowali swoją odpowiedź na Jaguara I-Pace, Mercedesa EQC oraz Audi E-tron.

BMW chwali się, że współczynnik oporu aerodynamicznego Cx nowego modelu wynosi 0,25, co w tej klasie uznać można za rewelacyjny wynik - co ciekawe, udało się to mimo zastosowania „archaicznych” lusterek.

BMW iX

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

W kabinie minimalizm oraz materiały z recyclingu. W oczy rzuca się nietypowa sześciokątna kierownica. Co również nietypowe dla marki słynącej (do niedawna) z szerokiego stosowania napędu na tył, próżno szukać tunelu środkowego.

Informacje niezbędne kierowcy wyświetlane będą na ekranie o przekątnej 12,3 cala,który znajdziemy za kierownicą. Na środku, znajduje się dotykowy ekran systemu infotainment o rozmiarze 14,9 cala.

BMW iX

Za napęd odpowiadają dwa silniki elektryczne o łącznej mocy powyżej 370 kW (500 KM), które pozwolą na przyspieszenie do pierwszej „setki” w niecałe 5,0 s. Akumulatory o pojemności ponad 100 kWh pozwolą na pokonanie nawet ponad 600 km na jednym ładowaniu.

BMW iX będzie produkowane w zakładach BMW w Dingolfing.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł