ZDrogi.pl > Aktualności > Wygodnie być eko w mieście – elektryzujące trendy w motoryzacji
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 15:04

Wygodnie być eko w mieście – elektryzujące trendy w motoryzacji

MINI Cooper SE (MINI ELECTRIC)
Materiały Partnera

O licznych zaletach posiadania auta elektrycznego przekonują się kolejni właściciele ekologicznych pojazdów. Największe marki, kierując się troską o naszą planetę, prześcigają się w projektowaniu i produkcji modeli, które jednocześnie zachwycą swoich użytkowników wyglądem i osiągami.

MINI to prawdziwa ikona stylu

Pierwszy w historii, w pełni elektryczny

i praktyczny hybrydowy SUV  MINI Countryman Cooper SE to absolutnie zachwycające modele. Sylwetka i detale MINI Cooperów od lat niezmiennie zachwycają wielu architektów, projektantów i designerów, którzy kochają pokazywać się w swoich wyjątkowych i jakże fotogenicznych autach. To auto kochają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na pierwszy rzut oka zauważa się sprytne połączenie kokieterii ze sportowym zacięciem. MINI Countryman Cooper SE z napędem na cztery koła do świetna propozycja dla tych, co lubią wyskoczyć za miasto i nie boją się bezdroży.

>

Zalety elektryzujących trendów aut elektrycznych

Poza podstawowym aspektem związanym z ochroną środowiska, wśród najważniejszych zalet pojazdów w pełni elektrycznych możemy wymienić:

  • Komfort dynamicznej jazdy w ciszy.

  • Szybkie ładowanie akumulatora (zaledwie 23 minuty ładowania na 100 km).

  • Coraz więcej stanowisk ładowania akumulatorów (np. w galeriach handlowych oraz z sieci ChargeNow w niemal tysiącu lokalizacjach w kraju).

  • Oszczędność w eksploatacji (porównując podobny model spalinowy, zaoszczędzimy w skali roku kilka tysięcy złotych).

  • Brak oleju silnikowego, którego wymiana w pojazdach spalinowych jest kosztowna i kłopotliwa.

  • Udogodnienia w mieście: na parkingach i na drogach (np. legalna jazda buspasem, bezpłatne miejsca parkingowe w specjalnych strefach).

  • Nowoczesny stylowy design będący kontynuacją brytyjskiego pierwowzoru.

  • Najwyższa jakość godna niemieckiej marki.

[Więcej informacji na tej stronie]

Skorzystaj z kalkulatora online [otwórz] i sprawdź ile możesz zaoszczędzić i jak daleko zajedziesz.

>

W skrócie: MINI Cooper SE pokona trasę o długości 100 km, po zaledwie 23-minutowym ładowaniu ze stacji z prądem stałym, a po nieco ponad dwugodzinnym ładowaniu z domowej stacji Wallbox. 

Ładowanie ze zwykłego gniazdka? Tak! 

Auto naładujemy także ze zwykłego gniazdka, dzięki czemu po 6 h będzie ono gotowe do przejechania stu kilometrowej trasy. W pełni naładowany akumulator to nawet tydzień codziennego przemieszczania się do pracy i z powrotem.

Dofinansowanie w programie „Mój elektryk”

Od 12 lipca można składać wnioski o dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego. To 18 750 zł, a z Kartą Dużej Rodziny aż 27 000 zł, które zostanie w twojej kieszeni! Te sumy cię nie przekonują? Umów się na jazdę próbną „elektrykiem”.

Tagi: