ZDrogi.pl > Porady > Wybieramy pokrowiec na skuter. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 05.12.2022 13:43

Wybieramy pokrowiec na skuter. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zdjęcie (1)

Skuter to niezastąpiony środek transportu — pozwala ominąć korki podczas dojazdów do pracy, jest dużo tańszy w eksploatacji niż samochód, a w weekendy może cię zabrać w twoje ulubione miejsce za miastem, gdzie zrelaksujesz się po ciężkim tygodniu. Jednak wraz z nadejściem zimy większość kierowców zaprzestaje jazdy na skuterach i wraca do komunikacji zbiorowej lub auta. Przygotowując jednoślad do dłuższego postoju, warto wyposażyć się w pokrowiec na skuter. Z naszego materiału dowiesz się, przed czym powinieneś chronić swoją maszynę podczas zimowania oraz jak dobrać pokrowiec, żeby spełniał wszystkie twoje potrzeby.

Zimowanie skutera — z pokrowcem czy bez?

Zima to ciężki czas dla każdego motocykla — niekorzystne warunki pogodowe i wielomiesięczny przestój w eksploatacji potrafią solidnie nadszarpnąć stan techniczny maszyny. Jeśli chcesz skutecznie zmniejszyć wpływ śniegu, deszczu i wilgoci na swój jednoślad warto wyposażyć się w wodoszczelny pokrowiec na skuter. Dzięki niemu zabezpieczysz elementy stalowe przed powstawaniem ognisk korozji (pamiętaj jednak, że przed zimowaniem powinieneś dokładnie wyczyścić i zakonserwować elementy podatne na korozję), ale również uchronisz lakier przed blaknięciem i powstaniem nieodwracalnych przebarwień (m.in. tych od ptasich odchodów). Pokrowiec ma jeszcze jedną zaletę — zmniejsza ryzyko kradzieży. Pokrowce motocyklowe w ciemnych odcieniach (np. czarne lub camo) zmniejszają widoczność skutera po zmroku, dlatego jest duża szansa, że twoja maszyna nie będzie aż tak rzucać się w oczy i prowokować złodziei.

Pokrowiec na skuter — jaki wybrać?

Przed zakupem pokrowca motocyklowego warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, żeby w pełni poznać swoje potrzeby. Przygotowaliśmy dla ciebie małą ściągawkę, dzięki której wybierzesz optymalny pokrowiec na skuter.

 

Gdzie będę parkować skuter?

To kluczowa kwestia podczas wyboru pokrowca. Inny model wybierzesz do zimowania pod chmurką, a inny do postoju w garażu. Wodoszczelny pokrowiec na skuter cechuje się materiałem nieprzepuszczającym wody oraz otworami, które wspomagają wentylację i umożliwiają montaż zabezpieczeń antykradzieżowych. Z kolei wewnętrzny pokrowiec posiada oddychający materiał, który zapewnia maksymalną cyrkulację powietrza, ale nie chroni jednośladu przed opadami deszczu i śniegu.

Czy mam zamontowane na skuterze jakieś akcesoria? Podstawowe modele pokrowców na skuter zostały zaprojektowane z myślą o jednośladach bez akcesoriów. Optymalne dopasowanie pokrowca to kluczowa kwestia dla ochrony pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi, więc jeśli masz na swoim skuterze zamontowane kufry, szybę lub inne dodatki koniecznie wybierz dedykowany model pokrowca (np. pokrowiec na skuter z kufrem centralnym).

Czy potrzebuję wyłącznie pokrowca na cały pojazd? W wielu polskich miastach zima jest na tyle łagodna, że umożliwia jazdę na skuterze niemalże przez cały rok. Wystarczy odpowiednie przygotowanie (m.in. ciepła odzież motocyklowa, koc grzewczy i osłony dłoni) i można bez dłuższych przerw dojeżdżać do pracy lub na uczelnie swoim jednośladem. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jeden pokrowiec na skuter wystarczy. Producenci akcesoriów motocyklowych przygotowali m.in. pokrowiec na siedzenie skutera, który jest niezwykle przydatny o każdej porze roku. Jeśli zależy ci na suchych spodniach niezależnie od pogody, powinieneś wpisać pokrowiec na siedzenie skutera na listę zakupów.

Pokrowiec na skuter znajdziesz w salonach I’M Inter Motors i na imready.eu

Szykujesz się do zimowania swojego jednośladu? Koniecznie odwiedź jeden z 35 salonów I’M Inter Motors lub wejdź na imready.eu i wybierz optymalny pokrowiec na skuter. Znajdziesz tam szeroki wybór akcesoriów — pokrowiec na siedzenie, pokrowiec na skuter z kufrem i klasyczne pokrowce motocyklowe to dopiero początek. Obok rozbudowanej oferty czeka na ciebie szereg korzyści zakupowych — darmowa dostawa, darmowy zwrot i bezpieczne płatności online to zdecydowanie korzyści, na które zasługujesz podczas motocyklowych zakupów. Odwiedź najbliższy salon stacjonarny I’M Inter Motors lub wejdź na imready.eu i przygotuj swój skuter do nadchodzącej zimy!

Tagi:
Powiązane