Volkswagen
Źródło: VW

Volkswagen już wie co zrobi z Lamborghini, Bentleyem i Ducati. Nowy rok przyniesie spore zmiany

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Grudnia 2020

Volkswagen już zdecydował, co stanie się z luksusowymi markami, które ma pod swoimi skrzydłami. Chodzi o firmy takie jak Lamborghini, Bentley czy Ducati. Nowy, 2021 roku będzie w tej kwestii rewolucyjny.

Volkswagen podjął decyzje odnośnie swoich marek premium. Nowy rok przyniesie sporo zmian.

Jak już dobrze wiemy, to co stanie się z luksusowymi markami prosto z koncernu Volkswagena elektryzowało motoryzacyjnych fanów już od jakiegoś czasu. Na ten temat pojawiło się wiele plotek, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Wiele osób sugerowało, że marki te zostaną sprzedane przez niemiecki koncern. Dziś już wiemy, że taki scenariusz nie wchodzi w grę.

Jeden z pierwszych informacji dotyczących ewentualnej sprzedaży luksusowych marek pojawiły się w na przełomie września i października bieżącego roku. Pojawiło się wiele głosów, że niemiecki gigant będzie chciał skupił się na rozwijaniu elektromobilności, dlatego jest w stanie sprzedać swoje sportowe marki.

Finalnie takie rozwiązanie nie wejdzie w życie. Ostateczną decyzję podjęto na ostatnim posiedzeniu zarządu i nie zakłada ona sprzedaży marek premium.

Tak kończy się gapienie w ekran. Nastolatek z Lexusa z impetem wbił się w naczepę TIR-aTak kończy się gapienie w ekran. Nastolatek z Lexusa z impetem wbił się w naczepę TIR-aCzytaj dalej

Volkswagen szykuje rewolucje. Znamy najbliższą przyszłość Bentleya.

Wiadomo, że zarówno Lamborghini, jak i Ducati zachowają swój aktualny status, pozostając integralną częścią niemieckiego giganta. Rozwiązała się również przyszłość Bentleya. Od marca 2021 roku trafi on do Audi, co pokrywa się z wcześniejszymi plotkami oraz przypuszczeniami.

Jak taka zmiana wpłynie na Bentleya? Śmiało można stwierdzić, że Audi postawi na zdecydowanie bardziej sportowy charakter i ostre rysy. Wszystko nadać nowym modelom nowoczesny charakter.

Nie wiadomo, czy taki fakt spodobałby się oddanym, konserwatywnym fanom marki. Z ferowaniem wyroków oraz opinii musimy jeszcze trochę poczekać. Jedno jest jednak pewne. Przyszłość luksusowych marek należących do koncernu VW rysuje się w pozytywnych barwach.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł