ZDrogi.pl > Porady > Jak uzyskać lepsze odszkodowanie?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 15:03

Jak uzyskać lepsze odszkodowanie?

odszkodowanie OC
Canva

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej sprawcy pozwala uzyskać odszkodowanie na pokrycie kosztów naprawy pojazdu poszkodowanego. Sprawdź, czy należy ci się dopłata do wypłaconej rekompensaty.  

Nawet najlepszym i doświadczonym kierowcom zdarzają się kolizje drogowe. Wielu poszkodowanych niestety godzi się na pierwszą proponowaną kwotę odszkodowania nie wiedząc o tym, że można ją znacząco podnieść. Samodzielna walka z firmami ubezpieczeniowymi, często jest skazana na porażkę wynikającą tylko z małego lub żadnego doświadczenia w odwoływaniu się od ich decyzji.  

HelpFind, niezależny ekspert ds. odszkodowań, pomaga poszkodowanym w walce o większe pieniądze:

  • przeprowadzając bezpłatną i niezobowiązującą analizę kosztorysu naprawy pojazdu,

  • dopłacając do odszkodowania nawet w 48h (średnia wysokość dopłaty: 2300 zł).

Według informacji ze strony helpfind.pl aż 99% wypłaconych odszkodowań jest zaniżonych

Aby sprawdzić, jak dużą dopłatę do rekompensaty możesz otrzymać, wystarczy wejść na stronę [klikając tutaj] i odpowiedzieć na kilka pytań:

  • czy ciągu ostatnich 3 lat miałeś szkodę rozliczaną kosztorysowo (przelew na konto),

  • czy w ciągu ostatnich 3 lat miałeś szkodę rozliczaną bezgotówkowo (naprawa w ASO),

  • jakiej marki jest uszkodzony pojazd,

  • jaki jest rok produkcji uszkodzonego pojazdu. 

Warto pamiętać, że możemy ubiegać się o odszkodowanie nie tylko za uszkodzenia pojazdu, lecz także za uszczerbek na zdrowiu. O dopłatę do odszkodowania można starać się także po jego wypłacie, po sprzedaży pojazdu, jeśli środki z odszkodowanie nie wystarczyły na pokrycie kosztów naprawy oraz w ciągu 3 lat od wydania decyzji od odszkodowania. 

Według raportu z 01.04.2021 r. przygotowanego dla GUS („Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń w 2020 roku”), w związku z obowiązkowym OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w 2020 roku odszkodowania i świadczenia wypłacone wyniosły 8 871,9 mln zł brutto. Jedynie część wypłaconych odszkodowań była wyższa dzięki pomocy prawnej doświadczonych ekspertów.

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/przedsiebiorstwa-finansowe/wyniki-finansowe-zakladow-ubezpieczen-w-2020-roku,7,37.html 

Więcej informacji na temat odszkodowań znajdziesz na stronie helpfind.pl

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem

Tagi: OC