ZDrogi.pl
Hyundai Bayon

Photo by Hyundai

Hyundai Bayon. Filigranowy SUV rusza na podbój Europy

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Hyundai ogłosił nowy model, który ma podbić europejski rynek motoryzacyjny. Mowa o modelu Bayon, który ma być najmniejszym SUV-em w ofercie producenta. Koreańska marka zapewnia, że będzie on dostępny w przystępnej cenie.

Hyundai Bayon oficjalnie zapowiedziany. Będzie najmniejszym SUV-em w gamie producenta. 

W ostatnich latach popularność SUV-ów gwałtownie wzrosła. Jest to spowodowane faktem, że coraz więcej klientów stawia na wygodę, oraz praktyczność. SUV-y łączą w sobie wszystkie pozytywne cechy i spełniają szereg konkretnych wymagań.

 Hyundai ponownie zdecydował się dołączyć do walki w segmencie, wypuszczając na rynek nowy model. Mowa o samochodzie o wdzięcznej nazwie Bayon. Ma on być uzupełnieniem gamy SUV-ów koreańskiej marki.

Hyundai Bayon już niebawem zostanie zaprezentowany szerszej grupie osób. Ma się mieścić w segmencie B.

Nowe dziecko Hyundaia dołączy do takich modeli jak Kona, Santa Fe, Nexo oraz Tucsona. Według informacji producenta, klienci mogą wypatrywać nowego auta w pierwszej połowie przyszłego roku.

  Hyundai wypracował silną pozycję na europejskim rynku SUV-ów, zarówno pod względem gamy modeli, jak i sukcesów sprzedażowych. Nowy model z segmentu B uzupełni gamę naszych modeli SUV. Widzimy w tym doskonałą okazję do jeszcze lepszego zaspokojenia potrzeb europejskich klientów, a także zwiększenia oferty w tym bardzo popularnym segmencie - powiedział wiceprezes ds. marketingu i produktu Hyundai Motor Europe, Christoph Hoffman.

 Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele odnośnie nowego SUV-a marki. Hyundai zaprezentował jedynie jedno zdjęcie, odsłaniające fragment tylnej lampy. Dla oddanych sympatyków marki, jest on jednak bardzo istotny. Wiele wskazuje na to, że samochód wykorzysta dobrze znaną płytę podłogową, która jest montowana w modelu i120. 

Jeżeli informacje się potwierdzą, to bardzo możliwe, że auto będzie oferowane w tych samych wersjach silnikowych. Wolnossącym o pojemności 1,2  i mocy 75 KM oraz uturbionym o pojemności 1,0 i mocy 100 KM. 

Wiele osób zastanawia się, skąd pomysł na nazwę tego filigranowego SUV-a. Koreańczycy odpowiadają, że zaczerpnęli pomysł z francuskiej miejscowości Bayonne. Wszystko by utwierdzić klienta, że pojazd ten jest bardzo europejski. 

Producent potwierdził, że samochody będą oferowane z automatyczną jak i manualną skrzynia biegów. Ale to przecież oczywista oczywistość.

Podobne artykuły

Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >