Hyundai Bayon
Źródło: Photo by Hyundai

Hyundai Bayon. Filigranowy SUV rusza na podbój Europy

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Grudnia 2020

Hyundai ogłosił nowy model, który ma podbić europejski rynek motoryzacyjny. Mowa o modelu Bayon, który ma być najmniejszym SUV-em w ofercie producenta. Koreańska marka zapewnia, że będzie on dostępny w przystępnej cenie.

Hyundai Bayon oficjalnie zapowiedziany. Będzie najmniejszym SUV-em w gamie producenta.

W ostatnich latach popularność SUV-ów gwałtownie wzrosła. Jest to spowodowane faktem, że coraz więcej klientów stawia na wygodę, oraz praktyczność. SUV-y łączą w sobie wszystkie pozytywne cechy i spełniają szereg konkretnych wymagań.

Hyundai ponownie zdecydował się dołączyć do walki w segmencie, wypuszczając na rynek nowy model. Mowa o samochodzie o wdzięcznej nazwie Bayon. Ma on być uzupełnieniem gamy SUV-ów koreańskiej marki.

Hyundai Bayon już niebawem zostanie zaprezentowany szerszej grupie osób. Ma się mieścić w segmencie B.

Nowe dziecko Hyundaia dołączy do takich modeli jak Kona, Santa Fe, Nexo oraz Tucsona. Według informacji producenta, klienci mogą wypatrywać nowego auta w pierwszej połowie przyszłego roku.

<em> Teksty wybrane dla Ciebie </em>

<em> Hyundai wypracował silną pozycję na europejskim rynku SUV-ów, zarówno pod względem gamy modeli, jak i sukcesów sprzedażowych. Nowy model z segmentu B uzupełni gamę naszych modeli SUV. Widzimy w tym doskonałą okazję do jeszcze lepszego zaspokojenia potrzeb europejskich klientów, a także zwiększenia oferty w tym bardzo popularnym segmencie </em> - powiedział wiceprezes ds. marketingu i produktu Hyundai Motor Europe, Christoph Hoffman.

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele odnośnie nowego SUV-a marki. Hyundai zaprezentował jedynie jedno zdjęcie, odsłaniające fragment tylnej lampy. Dla oddanych sympatyków marki, jest on jednak bardzo istotny. Wiele wskazuje na to, że samochód wykorzysta dobrze znaną płytę podłogową, która jest montowana w modelu i120.

Jeżeli informacje się potwierdzą, to bardzo możliwe, że auto będzie oferowane w tych samych wersjach silnikowych. Wolnossącym o pojemności 1,2 i mocy 75 KM oraz uturbionym o pojemności 1,0 i mocy 100 KM.

Kierowca zagapił się na autostradzie. VW Passat z wielką siłą wbił się w TIR-aKierowca zagapił się na autostradzie. VW Passat z wielką siłą wbił się w TIR-aCzytaj dalej

Wiele osób zastanawia się, skąd pomysł na nazwę tego filigranowego SUV-a. Koreańczycy odpowiadają, że zaczerpnęli pomysł z francuskiej miejscowości Bayonne. Wszystko by utwierdzić klienta, że pojazd ten jest bardzo europejski.

Producent potwierdził, że samochody będą oferowane z automatyczną jak i manualną skrzynia biegów. Ale to przecież oczywista oczywistość.

<em> Zobacz także w naszych serwisach </em>

Następny artykuł