Płyn do dezynfekcji rąk
Źródło: Radiozet.pl

Zwiększono produkcje płynu do dezynfekcji rąk. Orlen uspokaja klientów

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Marca 2020

Aktualnie płyn do dezynfekcji rąk jest produktem wręcz luksusowym. PKN Orlen postanowił zwiększyć produkcje środka, by zaspokoić potrzeby klientów. Według zapowiedzi firmy wkrótce płyn ma być łatwo dostępny na każdej stacji.

W kwietniu PKN Orlen planuje produkcje ponad 4 mln litrów środka dezynfekującego

Od połowy marca PKN Orlen rozpoczął masową produkcję płynu do dezynfekcji. Wielu klientów skarży się jednak na brak towaru na polskich stacjach. Warto nadmienić, że pierwszeństwo w pozyskiwaniu płynu biobójczego mają instytucje publiczne oraz szpitale.

W czwartek 26 marca PKN Orlen zapewnił, że większa ilość płynu do dezynfekcji trafi do rąk zwykłych obywateli. Zapotrzebowanie na ten środek jest bardzo duże i musi być regularnie zaspokajane, mówił prezes spółki Daniel Obajtek.

Wraz z początkiem kwietnia produkcja płynu dezynfekującego ruszy w zakładzie w Trzebini

Do produkcji płynu zostanie wykorzystana kompleksowa infrastruktura spółki Orlen Południe. Zakład Produkcyjny Orlen Południe w Trzebini zajmuje się m.in. produkcją biodiesla oraz parafin. W ostatnich latach spółka powoli przekształca fabrykę w biorafinerię. Według oficjalnego komunikatu otworzone zostaną, również nowe miejsca rozładunkowo-załadunkowe i specjalna linia do nalewu produktu. Zarząd firmy zapewnia, że możemy spać spokojnie, bo środek trafi do sprzedaży hurtowej, a także zaspokoi zapotrzebowanie instytucji publicznych. Ogromna produkcja płynu do rąk jest możliwa, również dzięki zakładowi Orlen Oil w Jedliczu. Wydajność tego zakładu wynosi ok. 1,2 mln litrów na tydzień. Według wyliczeń w kwietniu całkowita produkcja ma wzrosnąć aż do 5 milionów litrów.

Nowy produkt o podobnym działaniu będzie wkrótce dostępny na polskich stacjach

Grupa PKN Orlen bardzo aktywnie angażuje się w walkę z koronawirusem. Podwojenie produkcji płynu do dezynfekcji nie jest jedynym działaniem polskiej firmy. Przedsiębiorstwo wprowadza na rynek, również nowy środek, płyn do dezynfekcji powierzchni. W trudnej niezwykle ciężkiej sytuacji jeszcze uważniej wsłuchujemy się w potrzeby społeczne i niezwłocznie reagujemy. Jest to możliwe dzięki bieżącej wymianie informacji i ścisłej współpracy ze stroną rządową" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. W 2019 całkowite przychody firmy sięgnęły 111,2 mld złotych.

Następny artykuł