wypadek rybnik
Źródło: Policja Rybnik

Żużlowiec spowodował koszmarny wypadek, następnie uciekł z miejsca wypadku

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Marca 2020

We wtorkowy wieczór na ulicy Raciborskiej w Rybniku doszło to okropnego wypadku. Sprawcą jest, były żużlowiec ROW Rybnik oraz Włókniarza Częstochowa. 38-latek uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy ciężko rannej kobiecie.

Spowodował wypadek następnie pieszo uciekł z miejsca zdarzenia

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.00 na ulicy Raciborskiej w Rybniku. 38-letni kierowca pojazdu marki Volkswagen podczas wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z osobową mazdą. Za kierownicą siedziała 33-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego. Mężczyzna nie udzielił należytej pomocy i pieszo zbiegł z miejsca wypadku.

wypadek Rybnik

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawcą jest były popularny żużlowiec

Ze szczątkowych informacji podanych przez policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że zatrzymany to, były żużlowiec Rafał S. W przeszłości reprezentował on barwy ROW Rybnik, ostatnio był związany z częstochowskim Włókniarzem. Według wstępnych ustaleń drogówki jechał on w kierunku Rybnika. Podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwny pas i zjechał w pojazd marki mazda. Kierowca uciekł pieszo z miejsca wypadku, jednak szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie. W szpitalu została mu pobrana krew do badań. Poszkodowana kobieta w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Rybniku.

wypadek Rybnik

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę

Policja apeluje do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność i nie lekceważyli zasad bezpieczeństwa podczas jazdy. To właśnie nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z telefonów komórkowych są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

Następny artykuł