ZDrogi.pl
Maluszek

How Ridiculous / Youtube

Zrzucili malucha z 45-metrowej wieży na ogromne ostrze. Efekt jest piorunujący - Wideo

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Kwestią czasu była podobna sytuacja, w której poczciwy maluch przejdzie tak drastyczną, aczkolwiek interesującą próbę. Pewni australijscy youtuberzy postanowili zrzucić kultowego fiata 126 p wprost na gigantyczne ostrze. Jaki był finalny efekt tego eksperymentu?

Nie jest żadną tajemnicą, że praktycznie każdy Polak darzy szczególną estymą kultowego malucha. Jest to wyjątkowy pojazd, który przez dekady służył polskim rodzinom i zasłużenie nabył miano niekwestionowanej legendy polskich dróg.

Poniższe nagranie przedstawia bardzo smutną, aczkolwiek interesującą sytuację. Słynny fiat 126p został zrzucony w dół z 45-metrowej wieży na gigantyczne ostrze w kształcie trzonka topora. Efekt mógł być tylko jeden.

Panowie z kanału How Ridiculous przeprowadzili interesujący eksperyment. Oprócz fiata 126p zrzucili między innymi skuter wodny.

Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny.

Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny - Wideo

CZYTAJ DALEJZapewne spora część osób oglądających to nagranie, będzie zastanawiać się nad faktem, skąd w Australii znalazł się maluch.

Warto podkreślić pewną interesującą informację, o tym, że te kultowe pojazdy, były w przeszłości eksportowane do azjatyckich krajów. Co ciekawe lądowały również w Nowej Zelandii czy też właśnie Australii.

Jedyną bardzo istotną różnicą, było nazewnictwo. Na terenie Australii, prowadzono sprzedaż w latach 1989-1991, a sam pojazd trafiał do nowych właścicieli pod osobliwą nazwą FSM Niki.

Jak podkreślał w rozmowie z Interią, były dyrektor sprzedaży i marketingu w FSM, a później dyrektor handlowy w Fiat Auto Poland, Paweł Kosmala, był on mile zaskoczony, gdy na ulicach Sydney, mógł zaobserwować pojedyncze egzemplarze Fiata 126p.

Niestety, ale efekt końcowy tego niestandardowego eksperymentu, był do przewidzenia. Samochód został praktycznie zmiażdżony po efektownym upadku z ogromnej wysokości. Dodajmy do tego naostrzone ostrze i otrzymamy kompletny obraz zniszczenia.

Poniżej filmik z tego niezwykle kreatywnego eksperymentu.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.plŹródło: How Ridiculous