Zlot fanów motoryzacji przyciągnął tłumy
Źródło: YouTube: CBS Los Angeles

Koronaparty na zlocie fanów motoryzacji. Przybyło 100 razy więcej osób niż planowano

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Października 2020

Zlot fanów motoryzacji cieszył się znacznie większym zainteresowaniem, niż planowano. Zamiast około 25 osób przybyło ich... między 3000 a 4000. Uczestnicy zapomnieli o wszelkim zagrożeniu i nie zachowywali dystansu. Do jak wielu zakażeń doszło tego wieczora?

Sytuacja w USA jest nieciekawa - nie jest to żadną tajemnicą. Stany Zjednoczone przodują w niechlubnym rankingu liczby zachorowań na COVID-19.

Zlot fanów motoryzacji przyciągnął tłumy. Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

W związku z ogromnym zagrożeniem większość imprez została odwołana. Nie dziwi więc fakt, że sporo ludzi korzysta z jakichkolwiek okazji do spotkań. Świadczy o tym przekraczająca wszelkie oczekiwania frekwencja na zlocie motoryzacyjnym w hrabstwie San Bernardino.

Imprezę zorganizowano w celu zbiórki środków na cele charytatywne i pomoc dla bezdomnych. W zlocie udział miało brać około 25 osób... tymczasem przybyło ich, według szacunków policji, pomiędzy 3000-4000.

Co gorsza, zamiast trzymać dystans społeczny, większość z nich swobodnie poruszała się po terenie zlotu, co tylko zwiększa ryzyko dalszych zachorowań.

Tak duże tłumy w jednym miejscu zwróciły uwagę miejscowej policji, tym bardziej że mieszkańcy zaczęli zgłaszać ponadnormatywne zagęszczenie ruchu, które uniemożliwiało im załatwienie ważnych spraw.

Zlot został szybko odwołany, a organizator (kościół Loma Linda University) przeprosił za zamieszanie i sprowadzenie zagrożenia na miejscową społeczność.

Pytanie brzmi - do ilu nowych zakażeń doszło na zlocie. Tego, że do jakiś doszło, możemy być akurat pewni...

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł