Złodziej został zatrzymany godzinę po kradzieży
Źródło: Photo by Bastian Pudill on Unsplash

Złodziej zostawił w okradzionym aucie... dokumenty. Podczas ucieczki zabrakło mu paliwa

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Stycznia 2021

Złodziej to "profesja", która nie cieszy się zbytnią estymą. Trzeba jednak przyznać, że nawet w tej dziedzinie znajdzie się prawdziwych fachowców. Z pewnością nie należał do nich 22-latek z powiatu wejherowskiego. Mężczyzna wpadł przez szereg niedopatrzeń.

22-latek z powiatu wejherowskiego, który włamał się do cudzego auta, już po godzinie był zatrzymany. Mężczyzna ukradł pozostawione w pojeździe pieniądze. Policjanci długo nie musieli go szukać - złodziej na miejscu przestępstwa zostawił swoje dokumenty.

22-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który w niedzielę wieczorem (11 stycznia) włamał się do Mercedesa i ukradł pozostawione w nim pieniądze, został zatrzymany już po godzinie od przestępstwa przez lęborską policję.

Pomorska policja poinformowała, że mężczyzna zwrócił na siebie uwagę lęborskiego patrolu, pchając na ulicy Volkswagena. Gdy zauważył funkcjonariuszy, próbował się ukryć za autem.

Złodziej zwrócił uwagę policjantów. Wystarczyło go zatrzymać

Czujni policjanci zauważyli, że mężczyzna pasował do rysopisowi poszukiwanego sprawcy włamania. Wystarczyło mężczyznę wylegitymować - policjanci znali personalia złodzieja, bo ten na miejscu przestępstwa pozostawił plecak ze swoimi oraz cudzymi dokumentami.

22-latek, w którego aucie skończyło się paliwo, został zatrzymany do kontroli. Policjanci znaleźli przy nim kopertę, w której znajdowały się pieniądze pochodzące z kradzieży z włamaniem do Mercedesa oraz woreczek strunowy zawierający środki odurzające.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Podane przez mężczyznę dane osobowe odpowiadały tym z dokumentów znalezionych w bagażniku Mercedesa. W trakcie czynności okazało się także, że Volkswagen 22-latka, ma kradzione tablice rejestracyjne, a sam mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Złodziej usłyszał szereg zarzutów

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia, przywłaszczenia dowodu osobistego oraz karty bankomatowej, kradzieży tablic rejestracyjnych, prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi oraz posiadania środków odurzających.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł