Zakręt mistrzów - kolejny wypadek
Źródło: YouTube: Business Control MONITORING

Dachowanie na „zakręcie mistrzów” w Rudzie Śląskiej. Droga zbiera żniwo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Października 2020

Zakręt Mistrzów wciąż zbiera żniwo. Tylko w dniu dzisiejszym doszło tam już do trzech zdarzeń drogowych. Jedno z nich prezentujemy na nagraniu z lokalnego monitoringu.

2 października pogoda nas nie rozpieszcza. Od rana w większości kraju pada deszcz. W związku z tym w woj. śląskim często dochodzi do kolizji. Szczególnie w Rudzie Śląskiej na znanym „zakręcie mistrzów".

Na DTŚ w Rudzie Śląskiej znów doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu, nie dostosował najprawdopodobniej prędkości do warunków i wpadł w poślizg. Jego auto wpadło w rów i wylądował na dachu tuż pod wiaduktem.

Zakręt Mistrzów to jedno z najbardziej "wypadkowych" miejsc w całym kraju.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Obecnie samochód jest wyciągany z rowu, co sprawiło, że trasa się zakorkowała.

Od rana w tym miejscu doszło już do dwóch kolizji, a dzień wcześniej zderzyły się tam trzy pojazdy.

Winny zakręt, czy kierowcy?

„Zakręt mistrzów” w Rudzie Śląskiej jest dość długi i zaskakuje kierowców jadących zbyt szybko. Niestety hamowanie w tym miejscu często kończy się poślizgiem. Asfalt jest mokry i trudno opanować auto. W ubiegłym roku doszło tutaj do 6 wypadków i 65 kolizji.

Zakręt Mistrzów jest znany nawet poza granicami kraju.

Następny artykuł