Zakopane - długo oczekiwana zmiana dla turystów
Źródło: zDrogi.pl

Wielu czekało na tę zmianę - władze już podjęły decyzję

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Września 2020

Zakopane to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w kraju. Wypad "w góry" nie byłby kompletny bez wizyty nad Morskim okiem. Dzięki nadchodzącym zmianom wiele osób będzie zadowolonych.

Popularny punkt wypadowy na wakacje - Morskie Oko, wkrótce czeka prawdziwa rewolucja. Dzięki nadchodzącym zmianom wielu „ekoaktywistów” będzie zadowolonych.

Zakopane. Władze ogłosiły, że przyjezdni będą mogli skorzystać z dodatkowej opcji w drodze do Morskiego Oka.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Tatrzański Park Narodowy we wtorek 15 września uruchomił pierwszą wypożyczalnię samochodów elektrycznych. Turyści będą mogli się dotrzeć „elektrykami” do Kuźnic i na Palenicę Białczańską. Tam też rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka.

- Zależy nam, aby w Zakopanem dbać o środowisko. Oczywiście może się pojawić pytanie, dlaczego my jako Tatrzański Park angażujemy się w tego typu przedsięwzięcie. Naszym głównym celem jest ochrona przyrody w Tatrach, ale bez wyjścia poza góry i bez ochrony powietrza, które nad Tatry napływa, trudno chronić Tatrzański Park Narodowy i tę przyrodę. Zależy nam na tym, żeby powietrze było jak najczystsze i myśleliśmy o tym, co będzie w przyszłości - ogłosił dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski.

Punkty wypożyczania i oddawania samochodów elektrycznych znajdziemy w trzech miejscach: Kuźnicach, przy Centrum Edukacji Przyrodniczej na ul. Chałubińskiego w Zakopanem oraz na Palenicy Białczańskiej przy parkingu. To z tego ostatniego punktu zaczyna się szlak do Morskiego Oka.

Zakopane. Samochody elektryczne dostarczy firma Innogy. Na początku do dyspozycji turystów oddane zostanie 10 samochodów BMW i3.

Samochód wypożyczymy za pomocą standardowej aplikacji mobilnej. Cena za wypożyczenie innogy go! W Zakopanem to 29,99 zł za 30 minut, 59,99 zł za 75 minut, 99,99 zł za 300 minut. Jest również możliwość wynajęcia auta na 8 minut za 9,99, co powinno wystarczyć na dojazd do Kuźnic.

Następny artykuł