ZDrogi.pl
Policja Dolnośląska

Policja Dolnośląska

Wyprzedzał na czołówkę niesprawnym audi. Szaleńczą jazdę zakończył dachowaniem - Wideo

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Świadkami nietypowego, a zarazem niebezpiecznego pościgu byli funkcjonariusze drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. 23-letni kierujący audi zdecydował się na wyprzedzanie na zakazie, a następnie doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Wszystko zarejestrowała policyjna kamerka.

Nie od dziś wiadomo, że kierowcy będący pod wpływem alkoholu bądź narkotyków są szczególnie niebezpieczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Idealnie obrazuje to poniższa sytuacja, która mogła skończyć się znacznie gorzej.

Do tego niestandardowego incydentu doszło w ubiegły czwartek 20 maja na drodze wojewódzkiej numer 364 w Pielgrzymce, w powiecie złotoryjskim. Kierowca osobowego audi zdecydował się na manewr wyprzedzania w miejscu do tego nieuprawnionym.

Jego brak odpowiedzialności oraz brawura doprowadziły do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Opel.

Siła uderzenia spowodowała, że kierujący utracił panowanie nad swoim audi, zjechał z drogi, a następnie dachował w pobliskim parku.

porsche-918-zderzenie

Wielka Brytania. Warte 5 mln zł Porsche 918 uderza tyłem w Porsche 911 - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Moment zdarzenia został zarejestrowany przez funkcjonariuszy drogówki, który w nieoznakowanym radiowozie podążali za podejrzanym kierowcą. Mundurowi zareagowali bardzo szybko. Okazało się, że sprawca kolizji ma sporo na swoim sumieniu, ponieważ zdecydował się na ucieczkę, tuż po tym, jak o własnych siłach wydostał się z rozbitego auta.

Na szczęście ta sztuka się mu nie udała. Został bardzo szybko zatrzymany przez policjantów. Warto zaznaczyć, że zarówno jemu, jak i innym uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.

W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że młody mężczyzna ma sporo na swoim sumieniu. W momencie wypadku znajdował się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Pobrano mu również krew do dalszych badań, które wykażą, jak wysokie było stężenie powyższych substancji.

Nie był to jednak koniec kłopotów 23-latka. Okazało się, że jego samochód nie miał ważnych badań technicznych, a także ubezpieczenia OC. Na domiar złego zamontowane tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu.

Wiadomo, że młody kierujący stracił swoje prawo jazdy, a jego samochód trafił na policyjny parking.

Teraz 23-letni mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niezastosowanie się do znaku zakazu wyprzedzania, a także jazdę pod wpływem narkotyków.

Źródło: Policja Dolnośląska

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >