Wypadek minivana, który stanął w płomieniach.
Źródło: YouTube: New China TV

Przerażający film - Ratunek nadszedł dosłownie w ostatniej chwili

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Lipca 2020

Wypadek, w którym auto staje w płomieniach, to raczej rzadkość. Niestety, kiedy się wydarzy często na pomoc mamy dosłownie sekundy. Poniższy film pokazuje jak gwałtownie auto może stanąć w płomieniach. Dosłownie 50 sekund wystarczyło by żywioł zaczął pochłaniać auto. Tym razem na pomoc pasażerom zdecydował się mijający ich kierowca. Niestety wielu innych po prostu zignorowało ludzką tragedię. Jak niewiele potrzeba było, aby wypadek zakończył się tragicznie, widać na nagraniu.

Wypadek we Francji, w wyniku którego zmarło pięcioro dzieci z jednej rodziny, wciąż jest na ustach wielu. Renault Scenic, którym podróżowało 9 osób, przekoziołkował kilka razy i stanął w płomieniach.

Według ustaleń śledczych powodem mógł być rozszczelniony układ smarowania turbiny, z której olej zapalił się pod wpływem temperatury wydechu.

Jak niebezpieczny jest pożar w aucie, doskonale przedstawia zamieszczone przez nas nagranie.

Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakujeZdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakujeCzytaj dalej

W przypadku minivanów czy busów niestety zdecydowanie łatwiej o przewrócenie pojazdu. Tego typu zdarzenia nie są wcale rzadkością.

Dzisiaj grzeje:

1. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc
2. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej
3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

W tym przypadku podróżujące pojazdem osoby mówić mogą o ogromnym szczęściu. Gdyby nie pomoc przypadkowego kierowcy, w pożarze mogłaby zginąć trójka pasażerów auta.

Jak wiele czynników wpływa na szanse na przeżycie, pokazuje fakt, że wiele samochodów po prostu minęło płonącego vana. Gdyby przejeżdżający kierowca nie zdecydował się pomóc pasażerom, kolejny bohater mógłby się pojawić zbyt późno.

Wypadek, tym razem, zakończył się jedynie na lekkich skaleczeniach kierowcy, który ucierpiał podczas wybijania szyby. Pozostali pasażerowie wyszli z niebezpieczeństwa bez szwanku.

Zobacz także:

1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
2. Kierowco, nowe przepisy coraz bliżej. Tak prosto jeszcze nie było
3. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej
4. Karambol w Szczecinie. Zginęło aż sześć osób - Sprawcy grozi długa odsiadka
5. Kierowca TIR-a myślał, że nikt nie zauważy. ITD wyprowadziło go z błędu. Dostał gigantyczny mandat
6. Kompletnie pijany nastolatek zniszczył auto na minuty na oczach policjantów. Lista jego przewinień jest znacznie dłuższa

Następny artykuł