Wypadek - Kobieta była wleczona przez 800 metrów
Źródło: https://www.sudinfo.be/

Potrącił kobietę i wlókł ją przez 800 metrów. Internauci protestują sugerując imigranckie pochodzenie sprawcy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Lipca 2020

Wypadek zapoczątkowało ponoć potrącenie psa. Kobieta stała przed autem zagradzając drogę kierowcy. Świadkowie potrącenia zwierzęcia awanturowali się z kierowcą. Ten postanowił uciec potrącając 23-letnią kobietę. Mężczyzna przyznał, że „uderzył w nią, ale twierdzi, że nie zdawał sobie sprawy, że zawisła na pojeździe”.

Młoda kobieta zmarła w niedzielę 19 lipca po tym, jak uderzył w nią samochód, który następnie wlókł ja przez kolejne 800 metrów.

Kierowca pojazdu, który nie udzielił jej pomocy oraz uciekł z miejsca wypadku, zgłosił się w poniedziałek na komisariat policji. Poza nim samochodem podróżowała jeszcze jedna osoba. Kierowca odpowie za „umyślną przemoc ze skutkiem śmiertelnym”, a 19-letni pasażer za „nieudzielenie pomocy osobie, która znalazła się w niebezpieczeństwie".

Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkośćZabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkośćCzytaj dalej

Wypadek miał miejsce 19 lipca w Lyonie (Francja). 23-letnia Axelle Dorier zmarła wskutek odniesionych obrażeń.

Śmierć kobiety wywołała protesty francuskich internautów oraz polityków prawicy. Sprawca wypadku, który nie udzielił jej pomocy, usiłował uciec z miejsca tragedii.
Setki internautów protestują w sieci, domagając się „sprawiedliwości dla Axelle".

Kierowca został zatrzymany, a pasażer znajduje się pod nadzorem sądu.

Dzisiaj grzeje:

1. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc
2. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej
3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

Wypadek miał miejsce w Lyonie. Według śledztwa przeprowadzonego przez wydział bezpieczeństwa publicznego w Lyonie policja najpierw otrzymała wezwanie do bójki.

Do awantury miał dojść w związku z uderzeniem psa.

Niedługo później napłynęło kolejne zgłoszenie, które dotyczyło już „świadomego przejechania młodej kobiety, która była następnie wleczona przez pojazd kilkaset metrów".
Sprawca wypadku twierdzi, że „spanikował i chciał opuścić miejsce zdarzenia, podczas gdy przed jego pojazdem znajdowała się młoda dziewczyna".

Wypadek zakończył się makabrycznie. Mężczyzna przyznał, że „uderzył w nią, ale twierdzi, że nie zdawał sobie sprawy, że zawisła na pojeździe”.

Portal https://www.sudinfo.be/ zamieścił również zdjęcie ofiary wraz z fragmentem drogi, którą kobieta była wleczona:

Wypadek - Kobieta była wleczona przez 800 metrów. Wypadek - Kobieta była wleczona przez 800 metrów.
https://www.sudinfo.be/

W czwartek premier Jean Castex publicznie zapowiedział podjęcie zdecydowanych kroków wobec sprawców brutalnych aktów przemocy.

W związku z tragiczną śmiercią młodej Axelle media przypominają o śmiertelnym pobiciu kierowcy autobusu z Bayonne, który został napadnięty przez pasażerów, którym zwrócił uwagę za brak maski.

Jean Messiha, członek Zjednoczenie Narodowego zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie zmarłej. „Oto twarz Axelle Dorier, opiekunki medycznej i dziewczyny z Francji, przewróconej, przeciągniętej po jezdni przez ponad 800 metrów i rozerwanej na kawałki. Francuzi mają prawo wiedzieć, kim są zwyrodnialcy, którzy to zrobili!” - napisał w komentarzu.

"Francuzi mają prawo wiedzieć, kim są zwyrodnialcy"

Politycy prawicy mówią o imigranckim pochodzeniu sprawców i chcą ujawnienia ich nazwisk. W odpowiedzi zwolennicy skrajnie lewicowej Francji Nieujarzmionej oskarżyli polityków prawicy o „faszyzmosferę" sugerując, że ich pochodzenie nie ma związku ze sprawą.

Zobacz także:

1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
2. Kierowco, nowe przepisy coraz bliżej. Tak prosto jeszcze nie było
3. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej
4. Karambol w Szczecinie. Zginęło aż sześć osób - Sprawcy grozi długa odsiadka
5. Kierowca TIR-a myślał, że nikt nie zauważy. ITD wyprowadziło go z błędu. Dostał gigantyczny mandat
6. Kompletnie pijany nastolatek zniszczył auto na minuty na oczach policjantów. Lista jego przewinień jest znacznie dłuższa

Następny artykuł