Wypadek Maltanki
Źródło: epoznan.pl

Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Groźny wypadek w Poznaniu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Sierpnia 2020

Wypadek kolejki wąskotorowej w Poznaniu - „Kierowca auta osobowego uderzył w kolejkę. Doszło do jej wykolejenia. Ranny maszynista trafił do szpitala" - dwoje dzieci zostało opatrzonych na miejscu zdarzenia.

Maszynista poznańskiej parkowej kolejki wąskotorowej Maltanka został ranny w wypadku z samochodem osobowym w środę 12 sierpnia.

Wypadek Maltanki - W wyniku zdarzenia pociąg się wykoleił.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak podał, że do wypadku Maltanki doszło na oznakowanym przejeździe kolejowym.

Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząDramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząCzytaj dalej

Wypadek kolejki wąskotorowej w Poznaniu - „Kierowca auta osobowego uderzył w kolejkę. Doszło do jej wykolejenia. Ranny maszynista trafił do szpitala" - dwoje dzieci zostało opatrzonych na miejscu zdarzenia.

Jak podaje portal epoznan.pl, kolejka już w czwartek 13 sierpnia wznowi kursy.

Wypadek Maltanki

Według ustaleń policjantów kierowca auta osobowego zignorował znak stop przed przejazdem kolejowym i wjechał na tory bez sprawdzenia, czy nie nadjeżdża pociąg.

W wyniku wypadku lokomotywa kolejki się przewróciła. „Niestety obok miejsca zderzenia jest murek oporowy, dlatego skutek tego zdarzenia jest dość spektakularny - lokomotywa i samochód osobowy zaklinowały się, a lokomotywa się przewróciła".

Maltanka to kolejka parkowa kursująca na niespełna 4-kilometrowym odcinku w okolicach poznańskiego jeziora Maltańskiego.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł