Wypadek polskiego autokaru
Źródło: zdrogi.pl

Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Nie żyje jedna osoba, dziesiątki rannych

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Sierpnia 2020

Wypadek polskiego autokaru - Nie żyje 35-letni mężczyzna, natomiast 24 kolejne osoby zostały ranne. Do wypadku doszło 9 sierpnia około godziny 2:30 w okolicy miejscowości Kiskunfélegyháza na południu Węgier. Organizatorem wyjazdu było Biuro Podróży „Marco” z Bielska-Białej.

Na autostradzie na Węgrzech w pobliżu miejscowości Kiskunfélegyháza doszło do tragicznego wypadku, w którym brał udział autokar wiozący polskich turystów.

Wypadek polskiego autokaru - Nie żyje 35-letni mężczyzna, natomiast 24 kolejne osoby zostały ranne.

Pasażerowie to głównie mieszkańcy województwa śląskiego. Wypadek wydarzył się w nocy z soboty na niedzielę (8-9 sierpnia) o godz. 2.30.
Autokar wiozący Polaków z nieustalonych dotąd przyczyn nagle wypadł z drogi na autostradzie M5 w pobliżu miejscowości Kiskunfélegyháza i wpadł do przydrożnego rowu.

Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiWideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiCzytaj dalej

W wypadku zginął 35-letni mężczyzna. Pasażer w momencie zdarzenia wypadł z autokaru. W wypadku ranne zostały również 24 osoby, które zostały już przetransportowane do szpitala. Wśród poszkodowanych jest pięcioletnie dziecko.
Autokarem podróżowało 46 osób - 44 pasażerów i dwóch kierowców. - Polacy wracali nim do kraju z Grecji.

Do wypadku doszło 9 sierpnia około godziny 2:30 w okolicy miejscowości Kiskunfélegyháza na południu Węgier. W wypadku autobusu wiozącego polskich turystów z Bułgarii do kraju jedna osoba zmarła, a 24 kolejne znalazły się w szpitalu. Trzy z nich znajdują się w stanie ciężkim. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Na miejsce wezwano dwa helikoptery ratunkowe i 14 karetek pogotowia. Dla osób, które będą mogły w najbliższym czasie wrócić do kraju, zorganizowany zostanie transport zastępczy.

Wypadek polskiego autokaru - Organizatorem wyjazdu było Biuro Podróży „Marco” z Bielska-Białej.

- W związku z dzisiejszym wypadkiem autokaru z turystami wracającymi z Bułgarii uprzejmie informujemy, iż podjęliśmy wszelkie czynności dla zapewnienia bezpieczeństwa i opieki naszym klientom. Nasze biuro koordynuje działania, na miejscu pracuje Konsul, ubezpieczyciel wdrożył wszelkie niezbędne procedury, pilot grupy jest w stałym kontakcie z uczestnikami. Na miejsce został już wysłany autokar zastępczy - napisano w oficjalnym komunikacie.

Pasażerami byli w większości mieszkańcy Śląska. - Pasażerowie autokaru, który uległ wypadkowi na Węgrzech, to głównie mieszkańcy woj. śląskiego, m.in. Bielska-Białej, Tychów i Żywca, na pokładzie byli również mieszkańcy Lublina.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł