Wypadek w Białej Podlaskiej
Źródło: Materiały Policyjne

„Białe święta” w Białej Podlaskiej. Kierowca Saaba wjechał w kiosk

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Grudnia 2020

Wypadek w wigilijny poranek w Białej Podlaskiej. Kierowca pod wpływem narkotyków uderzył w kiosk. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Odebrano mu również prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Do zdarzenia doszło w wigilię, około godziny 10:00 na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. 40-letni kierowca Saaba 9-5 długo będzie wspominał te święta.

Według zeznań świadków, kierujący Saabem 9-5 miał prowadzić w agresywny sposób. Był również wyjątkowo agresywny po wyjściu z auta. Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu zdarzenia, poddali kierowcę testowi na obecność narkotyków - ten wykazał, że w organizmie 40-latka znajduje się marihuana i amfetamina. Potwierdzenia przypuściło również znalezione w aucie zawiniątko z białym proszkiem.

Kierowca spowodował kolizję, prowadząc samochód pod wpływem narkotyków. Policjanci znaleźli przy nim również zawiniątko z amfetaminą.

Wypadek w Białej Podlaskiej. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny.

Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Kierowca usłyszał już zarzuty, za które grozi do 3 lat więzienia - będzie on odpowiadał za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Wypadek w Białej Podlaskiej. Kierowca wjechał w kiosk

Wypadek w Białej Podlaskiej

Problemy będzie mieć również kierowca, który w środę, 23 grudnia, został zatrzymany przez policjantów ze Szczecinka. W jego samochodzie znaleziono tajemnicze paczki. Okazało się, że mężczyzna przewoził autem duże ilości narkotyków.

To ogromny sukces szczecińskich funkcjonariuszy. 23 grudnia policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Szczecinku wraz z dzielnicowymi wspólnie przeprowadzili działania pod kątem zwalczania przestępczości narkotykowej. Funkcjonariuszom udało się wcześniej ustalić, że na terenie miasta porusza się samochód, w którym prawdopodobnie przewożone są znaczne ilości narkotyków.

Policjanci zatrzymali poszukiwany samochód do kontroli drogowej. Podczas przeszukania pojazdu odnaleziono w bagażniku tajemniczo wyglądające paczki, które owinięte były folią.

Okazało się, że 26-letni kierowca przewoził w pakunkach hermetycznie zapakowaną marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli skonfiskowane narkotyki i zatrzymali mężczyznę.

Policja nie spodziewała się takiej ilości środków odurzających

Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku. Choć policjanci spodziewali się, że w aucie znajdą narkotyki, to już ich ilość wprawiła w osłupienie. W sumie policjanci ze Szczecinka zabezpieczyli prawie 5 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość skonfiskowanych narkotyków w takiej ilości wynosi ponad 150 tysięcy złotych.

Mężczyzna kierujący autem został zatrzymany przez policję. Postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zadecydował umieścić 26-latka w areszcie na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł