Wypadek przejazd kolejowy
Źródło: OSP KSRG Lutol Suchy

Makabryczny wypadek na przejściu kolejowym. Ciężarówka wjechała wprost pod rozpędzony pociąg

Piotr DutkaPiotr Dutka
26 Stycznia 2021

Wypadek, do którego doszło na jednym z przejść kolejowych w Chociszewie w województwie lubuskim jest po prostu przerażający. Samochód ciężarowy wjechał wprost pod rozpędzony pociąg. Niestety, ale w wyniku tego zdarzenia zginął kierowca ciężarówki. Na miejscu pracują służby, a ruch kolejowy na trasie Zbąszynek – Gorzów Wlkp. jest całkowicie wstrzymany.

Śmiertelny wypadek na przejściu kolejowym. Pociąg z wielkim impetem wjechał w samochód ciężarowy.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek (26 stycznia) około godz. 7:40 w pobliżu miejscowości Chociszewo (województwo lubuskie). Dokładniej pomiędzy stacją Chociszewo-Rogoziniec, a Lutol Suchy. Z nieustalonych do tej pory przyczyn, samochód ciężarowy wjechał na tory, wprost pod rozpędzony pociąg.

- Pociągiem jechało siedmiu pasażerów i dwie osoby obsługi. Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń. Kierowca ciężarówki jechał sam. Przybyły lekarz stwierdził jego zgon. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik lubuskich strażaków Dariusz Szymura.

W wyniku tego przerażającego zdarzenia kierujący ciężarówką zginął na miejscu. Zarówno pracownikom, jak i pasażerom pociągu nic poważnego się nie stało. Podróżnym zapewniono komunikację zastępczą.

Według informacji przekazanych przez Justynę Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, do tragedii doszło na niestrzeżonym przejeździe na drodze dojazdowej do jednej z tamtejszych firm.

Stracił kontrolę, nie mógł skręcić kierownicą. Z naprzeciwka pikowała na niego ciężarówka - wideoStracił kontrolę, nie mógł skręcić kierownicą. Z naprzeciwka pikowała na niego ciężarówka - wideoCzytaj dalej

Wypadek dosłownie mrozi krew w żyłach. Siła uderzenia była tak duża, że kabina kierowcy została całkowicie zniszczona.

Dotychczasowe ustalenia lokalnej policji wskazują, że w momencie zdarzenia widoczność na przejeździe była dobra. Znaki ostrzegawcze informowały o tym, że jest to skrzyżowanie kolejowo-drogowe i przejazd wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

OSP KSRG Lutol Suchy

fot. OSP KSRG Lutol Suchy

Ruch na linii Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski został tymczasowo wstrzymany. Pasażerowie, którzy codziennie podróżują trasą otrzymają możliwość wyboru komunikacji zastępczej. Aktualnie, policja pod nadzorem prokuratora ustala szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Niestety, ale nie był to jedyny tego typu przypadek, który miał miejsce w naszym kraju. Wypadek, do którego doszło w miejscowości Jabłonka Kościelna pod Wysokim Mazowieckim, jest po prostu przerażający. Samochód ciężarowy z wielką siłą wjechał w ciągnik rolnicy. Kierujący maszyną 84-letni rolnik nie miał żadnych szans na przeżycie.

Policja ostrzega kierowców przed niekorzystnymi warunkami na polskich drogach. Apeluje również o bezpieczeństwo i odpowiedzialną jazdę. W złych warunkach pogodowych, które panują szczególnie w okresie zimowych musimy radykalnie ograniczyć prędkość i zachować odpowiednie odstępy między pojazdami.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł