Wypadek Ursus
Źródło: Fot. KPP Wysokie Mazowieckie i PSP Wysokie Mazowieckie

Ursus został zmiażdżony przez ciężarówkę. 84-latek zginął w przerażających okolicznościach

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Stycznia 2021

Wypadek, do którego doszło w miejscowości Jabłonka Kościelna pod Wysokim Mazowieckim, jest po prostu przerażający. Samochód ciężarowy z wielką siłą wjechał w ciągnik rolnicy. Kierujący maszyną 84-letni rolnik nie miał żadnych szans na przeżycie. Z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować.

Wypadek, który mrozi krew w żyłach. 84-letni rolnik zginął w strasznych okolicznościach.

Do strasznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 66 w Jabłonce Kościelnej pod Wysokim Mazowieckim. Przed dwoma tygodniami, a dokładniej 11 stycznia zderzyły się samochód ciężarowy oraz ciągnik rolniczy.

Ten przerażający incydent miał miejsce około godziny 13.00. Samochód ciężarowy z impetem wjechał w traktor marki Ursus. Siła uderzenia była tak duża, że z maszyny rolniczej praktycznie nic nie zostało.

Na miejsce tego przerażającego wypadku, bardzo szybko przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, a także 4 zastępy straży pożarnej, w tym 3 zastępy z JRG Wysokie Mazowieckie oraz OSP Jabłonka Kościelna.

Poszkodowany rolnik został przetransportowany do najbliższego szpitala. Pomimo usilnych starań zespołu medycznego, życia 84-latka nie udało się uratować.

Uciekał swoim BMW przed policją. 43-latek myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy - WideoUciekał swoim BMW przed policją. 43-latek myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy - WideoCzytaj dalej

Wstępne ustalenia miejscowej policji z KPP w Wysokim Mazowieckim, nie pozostawiły żadnych złudzeń. Ich praca na miejscu zdarzenia doprowadziła do znalezienia oraz ogłoszenia bezpośredniej przyczyny tej tragedii.

Fot. KPP Wysokie Mazowieckie i PSP Wysokie Mazowieckie

Fot. KPP Wysokie Mazowieckie i PSP Wysokie Mazowieckie

Według oficjalnych informacji doszło do wymuszenia pierwszeństwa przez 84-letniego kierowcę ciągnika rolniczego. Kierujący ciężarówką nie był w stanie wyhamować prowadzonego przez siebie pojazdu i z ogromną siłą wjechał w maszynę. W momencie zdarzenia był trzeźwy.

Niestety, ale nie był to jedyny tego typu przypadek, który miał miejsce w naszym kraju. Do przerażającego wypadku doszło w miejscowości Obłąki. Samochód osobowy z wielką siłą wjechał w ciągnik rolniczy.

Policja ostrzega kierowców przed niekorzystnymi warunkami na polskich drogach. Apeluje również o bezpieczeństwo i odpowiedzialną jazdę. W złych warunkach pogodowych, które panują szczególnie w okresie zimowych musimy radykalnie ograniczyć prędkość i zachować odpowiednie odstępy między pojazdami.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł