Wypadek Zielona Góra. Kobieta potrącona przez auto
Źródło: Materiały Policyjne

Przerażający wypadek w Zielonej Górze. Piesza odrzucona na kilkadziesiąt metrów - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Grudnia 2020

Wypadek w Zielonej Górze. Dramatycznie wyglądające zdarzenie zarejestrowała jedna z kamer zainstalowana przy ulicy Sienkiewicza. Kobieta została potrącona przez rozpędzone Audi. To kolejne potrącenie pieszego w ostatnim czasie.

Przerażający wypadek zarejestrowała kamera zamontowana przy ulicy Sienkiewicza w Zielonej Górze. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia.

47-letnia kobieta, będąca już na środku drogi, została z impetem uderzona przez rozpędzone Audi. Samochód prowadzony przez 41-latka uderzył w pieszą z taką siłą, że ta została odrzucona o kilkadziesiąt metrów.

Chwilę po tym okropnie wyglądającym wypadku na pomoc kobiecie ruszają świadkowie zdarzenia. Całe szczęście, że jednym z nich był ratownik medyczny, który znajdował się w okolicy. To on, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, udzielał pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej.

Wypadek Zielona Góra. Potrącenie kobiety na przejściu

Kobieta w ciężkim stanie m.in. ze złamaniami nóg i poważnym urazem głowy została przetransportowana do zielonogórskiego szpitala.

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Zobacz także: Poprosił policjantów o podwózkę, choć był poszukiwany. Zawieźli go na komisariat

41-letni kierujący w chwili zdarzenia drogowego był trzeźwy. Funkcjonariusze zabrali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Do podobnego zdarzenia doszło w stolicy województwa podkarpackiego - Rzeszowa, niecałe dwa miesiące temu. Młoda kobieta przechodziła przez pasy. Wówczas doszło do dramatycznego zdarzenia. Została bardzo groźnie potrącona przez samochód osobowy.

Kierowca najprawdopodobniej nie zauważył przechodzącej kobiety i doprowadził do tego bardzo groźnie wyglądającego potrącenia. W tym jaki w innych przypadkach, do potrącenia dochodzi w ułamku sekundy. W większości przypadków wystarczy chwila nieuwagi by doprowadzić do wielkiej tragedii.

Wypadek Rzeszów. Kobieta potrącona przez samochód

W tym wypadku mieliśmy do czynienia z omijaniem samochodów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Takie zachowanie po prostu nie może skończyć się inaczej jak tylko potrąceniem, które może zakończyć się naprawdę fatalnie.

Poszkodowana kobieta pojechała do szpitala na badanie, a Pani która ją potrąciła została na miejscu z policją.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł