Wypadek
Źródło: Policja.pl

Nietrzeźwi nastolatkowie rozbili Mercedesa rodziców. Pasażerka chciała chronić kierowcę

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło w miejscowości Drygały w województwie warmińsko-mazurskim, mógł mieć koszmarny finał. Osobowy Mercedes z wielką siła wjechał w przydrożną latarnię. Samochodem kierował 17-letni mieszkaniec Ełku, który miał blisko promil alkoholu w swoim organizmie. Jego dziewczyna, która również była pijana, chciała wziąć winę za incydent na swoje barki.

Wypadek, który mógł zakończyć się wielką tragedią. Nietrzeźwy nastolatek swój szaleńczy rajd zakończył na ulicznej latarni.

Ten niezwykle groźny incydent miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę (20/21 lutego) w miejscowości Drygały w gminie Biała Piska (województwo warmińsko-mazurskie). Osobowy Mercedes wbił się w uliczną latarnię.

W wyniku tego zdarzenia nikt poważnej nie ucierpiał. Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział 17-letni mieszkaniec Ełku. Podróżował on ze swoją 16-letnią dziewczyną, mieszkanką województwa podlaskiego. Świadkowie zdarzenia informowali, że było od nich czuć ostrą woń alkoholu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno chłopak, jak i jego pasażerka są kompletnie pijani. W organizmie kierowcy wykryto 1 promil, a u dziewczyny aż 1.5 promila alkoholu w organizmie.

- Oboje twierdzili, że to 16-latka kierowała mercedesem. Z relacji świadków wynikało jednak zupełnie inaczej. Widzieli, że to chłopak kierował tym samochodem, a po zdarzeniu zaczął uciekać. Został zatrzymany przez osoby postronne. W tej sytuacji oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu - przekazała nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Gdy oboje wytrzeźwieli, policja ustaliła prawdziwą wersję wydarzeń. Kierowcą okazał się 17-latek, który usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.

- W rozmowie z nastolatkiem funkcjonariusze ustalili, że mercedes należy do ojca dziewczyny, która wzięła kluczyki bez jego wiedzy i zgody. Jadąc w Drygałach wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem uderzając w przydrożną latarnię. Chłopak dodał, że całą winę próbowała wziąć na siebie dziewczyna, ponieważ on po skończeniu szkoły zamierza związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi co oznacza, że nie może być karany -dodała nadkom. Anna Szypczyńska.

Chłopakowi za popełnione wykroczenie grozi bardzo surowa kara. Może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł