Wypadek traktor
Źródło: Facebook / Oleskie Jednostki Pożarnicze / Info Express

Przerażający wypadek z udziałem osobówki i traktora. Ciągnik dosłownie rozsypał się na części

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Stycznia 2021

Wypadek, który miał miejsce w okolicach miejscowości Obłąki na terenie województwa opolskiego, dosłownie mrozi krew w żyłach. Doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego. Wstępne informacje przekazane przez policję świadczą, że osobówka najechała na tył maszyny rolniczej.

Wypadek na Opolszczyźnie mógł zakończyć się tragicznie. Nie do wiary, co zrobił jeden z kierowców

Zdarzenie zostało szczegółowo opisane m.in. na facebookowym profilu Oleskich Jednostek Pożarniczych. Oficjalnie wiadomo, że do zdarzenia doszło 20 stycznia 2021 roku tuż po godzinie 17:00.

Na numer 112 dotarło zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz traktora. Ostatecznie stwierdzono, że winę za incydent ponosi kierowca mazdy, który uderzył w tył ciągnika rolniczego. W wyniku kolizji pojazd wolnobieżny wylądował w rowie.

Wskutek tego groźnego wypadku do szpitala trafiły dwie osoby, które znajdowały się w kabinie maszyny rolniczej. Jak się potem okazało, kierujący osobową mazdą miał na swoim sumieniu spore przewinienie.

Tuż przed jazdą spożył bowiem pokaźną dawkę alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w momencie zdarzenia miał on w swoim organizmie aż 1,15 promila alkoholu.

Nastoletni kierowca doprowadził do tragedii. Młoda mama zginęła w koszmarnych okolicznościach - WideoNastoletni kierowca doprowadził do tragedii. Młoda mama zginęła w koszmarnych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że w wyniku kontaktu pomiędzy dwoma pojazdami, traktor rolniczy dosłownie się rozsypał. Potwierdza to tylko, jak ogromna musiała być siła uderzenia, że doprowadziła do tak poważnych uszkodzeń.

Facebook / Oleskie Jednostki Pożarnicze / Info Express

fot. Facebook / Oleskie Jednostki Pożarnicze / Info Express

W wyniku zdarzenia zostały ranne dwie osoby, które przemieszczały się ciągnikiem. Zostały one zabrane przez ratowników medycznych do szpitala.

Według lokalnych mediów, sprawcą zdarzenia jest 38-letni mieszkaniec pobliskich Bodzanowic. Kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu, za co grożą mu poważne konsekwencje.

W akcji ratunkowej brały udział JRG Olesno oraz OSP Bodzanowice, a także policja wraz z ZRM. Przez czas interwencji służb odcinek drogi był całkowicie zablokowany. Policja oraz prokuratura ustalają przyczyny tego niezwykle groźnego wypadku.

Każdemu kierowcy przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających grożą surowe kary, w tym odebranie prawa jazdy.

Niestety, ale nie był to jedyny tego typu incydent, który miał miejsce na polskich drogach w ostatnim czasie. W miejscowości Mchawa na Podkarpaciu, 20-letnia dziewczyna dachowała swoim matizem w okolicznej rzece. Mogło dojść do ogromnej tragedii.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł