Wypadek Policja
Źródło: PiraciDrogowi.pl

Ciężarówka wjechała w radiowóz. Dwóch policjantów trafiło do szpitala

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Lutego 2021

Do bardzo groźnego wypadku doszło na trasie między Lubrańcem, a Izbicą Kujawską. W sobotę 20 lutego w miejscowości Milżyn samochód ciężarowy z wielką siłą wjechał w policyjny radiowóz. Siła uderzenia była tak duża, że policjanci trafili do szpitala.

Wypadek w Kujawsko-Pomorskim. Ciężarówka staranowała policyjny radiowóz. O krok od wielkiej tragedii.

Do bardzo groźnie wyglądającego incydentu, doszło około godziny 7:30 w miejscowości Milżyn, między Lubrańcem, a Izbicą Kujawską. Policyjny radiowóz został staranowany przez ciężarówkę.

Funkcjonariusze drogówki z Włocławka zatrzymali się na jezdni, ponieważ zauważyli lawetę, która wjechała do przydrożnego rowu. Prowadzili niezbędne czynności powiązane z wypadkiem uszkodzonego pojazdu. Wówczas w tył radiowozu z wielką siłą wjechała ciężarówka.

Warto dodać, że policyjne auto stało na jezdni z włączonymi sygnałami świetlnymi. Dwóch mundurowych w momencie uderzenia przebywało w służbowym samochodzie.

Znajdujący się w radiowozie policjanci nie zostali poważnie ranni. Mają ogólne potłuczenia. - przekazał st. sierż. Tomasz Tomaszewski z komendy we Włocławku. Dodał również, że 53-letni kierowca samochodu ciężarowego wjechał w tył radiowozu, który stał na jezdni wykonując czynności. Radiowóz miał włączone niebieskie światła błyskowe.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Wiadomo, że jeden z funkcjonariuszy wyszedł z radiowozu o własnych siłach. Pomogli mu ratownicy wraz ze strażakami. Drugi z policjantów był uwięziony w uszkodzonym pojeździe.

Warto podkreślić, że na odcinku drogi Izbica Kujawska - Lubraniec panowały bardzo trudne warunki na drodze. Do rowu wpadła wówczas m.in. laweta, a także samochód dostawczy.

PiraciDrogowi.plfot. PiraciDrogowi.pl

Policja ustaliła, że kierujący samochodem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przez co stracił panowanie nad pojazdem i z wielką siłą wjechał w tył radiowozu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a sprawca został ukarany mandatem.

Na miejsce tego poważnego wypadku wysłano strażaków z OSP Lubraniec, PSP Włocławek oraz dwie załogi karetek pogotowia.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł