Wypadek na DK 43
Źródło: Materiały Policyjne

Tragiczny wypadek na DK 43. W czołowym zderzeniu osobówki z ciężarówką zginął 32-latek

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Grudnia 2020

Wypadek na drodze krajowej nr 43 zakończył się tragicznie. Zginął młody kierowca Forda, który czołowo zderzył się z ciężarowym Volvo. Trwają ustalenia przyczyn oraz okoliczności wypadku - Policja apeluje do wszystkich świadków zdarzenia o pomoc.

Policjanci z Kłobucka wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 43.

Śledczy wstępnie ustalili, że doszło tam do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Niestety, w wyniku wypadku zginął 32-letni kierowca.

Wypadek na DK 43. Policja wstępnie ustaliła przebieg wypadku

Do zdarzenia doszło w czwartek, 17 grudnia, około godz. 8:00 na DK 43 w Opatowie (pow. kłobucki). Według ustaleń funkcjonariuszy kierowca osobowego Forda, jadąc w kierunku Wielunia, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym w kierunku Częstochowy Volvo.

W wyniku zderzenia zjechał na prawe pobocze drogi, uderzając w rosnące przy jezdni drzewo. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, 32-letni mieszkaniec gminy Krzepice, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Wypadek na DK 43

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Ciężarowym Volvo kierował 56-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, który nie odniósł w wyniku wypadku żadnych obrażeń. W chwili zdarzenia kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, wraz z technikiem kryminalistyki pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki.

Dokładne przyczyny i okoliczności oraz przebieg tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu. W jego trakcie kryminalni skorzystają również z opinii biegłych z zakresu między innymi analizy stanu technicznego pojazdów biorących udział w wypadku oraz rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Wypadek na DK 43

Miejsce zdarzenia zbada również zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W trakcie wykonywania policyjnych czynności droga krajowa numer 43 na odcinku Waleńczów-Opatów była zamknięta w obu kierunkach. Ruch był kierowany objazdami przez Złochowice i Brzezinki.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są również o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł