Wypadek A4
Źródło: Wypadki Drogowe z całej Polski/ Kacper Czwartacki

Koszmarny wypadek na A4. Samochody stanęły w płomieniach. Ucierpiało kilka osób - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Lutego 2021

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Doszło do potężnego zderzenia trzech samochodów. Auto dostawcze, jak i osobowe stanęły w płomieniach. Rannych zostało kilka osób. Przejezdny jest tylko jeden pas w kierunku Wrocławia.

Wypadek na autostradzie A4. Doszło do zderzenia kilku samochodów. Kilka osób zostało rannych.

Do bardzo groźnego incydentu z udziałem trzech samochodów doszło w czwartek 18 lutego. Wypadek miał miejsce przed godziną 10.00 na 318 kilometrze autostrady A4 na pograniczu Gliwic i Zabrza w kierunku Wrocławia. W wyniku zderzenia zapaliły się dostawczak oraz osobówka.

W zdarzeniu brały udział cztery samochody, w tym jeden pojazd dostawczy. Ten ostatni stanął w płomieniach. Cztery osoby, które są uczestnikami zdarzenia, narzekają na dolegliwości. Na miejscu trwa cały czas akcja ratownicza -mówił w rozmowie z SuperExpressem, Marek Słomski, oficer prasowy KMP w Gliwicach.

- Z ruchu są wyłączone trzy lewe pasy w kierunku Wrocławia. W płomieniach stanęły dwa samochody, jeden dostawczy. Nasze działania polegały na ugaszeniu pojazdów i udzieleniu pomocy poszkodowanym. Jedna osoba trafiła do szpitala - informuje st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy PSP Zabrze.

Wypadek A4

fot. Informacje drogowe Śląsk i okolice/Screen

- Na ten moment pożar został ugaszony i na szczęście nie doszło do tragedii i nie ma ofiar śmiertelnych tego zdarzenia - dodał kpt. Strugacz.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Warto dodać, że na miejscu zdarzenia pracuje 29 ratowników w tym cztery jednostki PSP z Gliwic i jedna OSP Paniówki, a także trzy wozy PSP z Zabrza. Miejscowa policja będzie starała się ustalić dokładne przyczyny tego przerażającego wypadku.

- Na ten moment wiemy o czterech osobach poszkodowanych - przekazał podinsp. Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Niestety, ale nie jest to jedyny tak przerażający incydent drogowy, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnich dniach. W okolicach miejscowości Chęciny na drodze krajowej numer 7 doszło do pożaru TIR-a.

Ciężarówka miała poważną awarię w trasie, w jej efekcie doszło do pożaru naczepy. Na szczęście akurat przejeżdżał patrol ITD. Pomógł w poradzeniu sobie z ogniem i jeszcze zachęcił innych kierowców do pomocy.

Funkcjonariusze ITD zatrzymywali innych kierowców, prosząc ich o użyczenie dodatkowych gaśnic samochodowych na gaszenie naczepy. Do czasu przyjazdu strażaków, zużyto aż piętnaście sztuk.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł