Wypadek karetki w Pęcicach
Źródło: Remiza.pl

Wypadek karetki pod Pruszkowem. Ratownicy uderzyli w zabytkowy pałac

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Grudnia 2020

Wypadek karetki w Pęcicach pod Pruszkowem. Prywatny pojazd uderzył w mur przynależący do zabytkowego pałacu. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał. Kierowca był trzeźwy - zdaniem policjantów nie dostosował prędkości do wymagających warunków panujących na drodze.

Dramatyczne chwile rozegrały się w środku nocy w Pęcicach koło Pruszkowa (woj. mazowieckie). Pędząca karetka uderzyła w mur ogrodzenia należącego do zabytkowego pałacu w Pęcicach.

Wypadek w Pęcicach. Na miejscu niezbędna okazała się pomoc straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło około godz. 1:00 w nocy. Karetka należąca do prywatnej firmy medycznej Falck jechała aleją Powstańców Warszawy od strony miejscowości Reguły. Na rondzie w Pęcicach uderzyła w mur zabytkowego pałacu. Z relacji policjantów wynika, że warunki drogowe były bardzo ciężkie - panowała wtedy w tym miejscu gęsta mgła.

Kierowca karetki nie wyhamował przed rondem i przejechał przez nie, uderzając w ogrodzenie - przekazała portalowi SE.pl kom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Pojazd zawisł tylnym kołem nad głębokim rowem. Na miejsce zostali wezwani strażacy z Pruszkowa, którzy musieli użyć specjalistycznego dźwigu, aby postawić karetkę z powrotem na jezdni. Na szczęście ambulans jechał bez pacjenta i nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, za co został ukarany mandatem. Był trzeźwy - dodała Karolina Kańka.

Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci. Profilaktycznie został też wezwany zespół Państwowego Pogotowia Ratunkowego, który przebadał pasażerów rozbitej karetki. Jedna osoba została poszkodowana. Została jej udzielona pomoc na miejscu, nie wymagała transportu do szpitala - przekazał strażak.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z Pruszkowa, w sumie dziewięciu strażaków. - Działania zakończono około godziny 2.20

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł