Wypadek koparki z Passatem
Źródło: Materiały Policyjne

Koparka zgarnęła Passata na skrzyżowaniu w Gliwicach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Października 2020

Wypadek w Gliwicach miał dość niecodziennego uczestnika. Potężna koparko-ładowarka uderzyła w Volkswagena Passata. Patrząc na zdjęcia - to cud, że skończyło się na siniakach.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa i Wyszyńskiego. W czwartek 15 października trzy pojazdy – Volkswagen Passat, koparka i Skoda Fabia - brały udział w nietypowym zdarzeniu.

Koparko-ładowarka jadąca od strony Politechniki Śląskiej ulicą Wyszyńskiego zderzyła się z Passatem kierowanym przez 43-latkę. Osobówka poruszała się w kierunku Rynku ulicą Zwycięstwa.

Wypadek w Gliwicach. Koparka wjechała w Volkswagena Passata

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Z informacji policji wynika, że sygnalizacja w chwili kolizji była wyłączona, w związku z tym koparka miała pierwszeństwo. Kobieta powinna więc ustąpić, ale nie zatrzymała się i wjechała przed koparkę. Potężny pojazd dosłownie „zgarnął” dużo lżejszy samochód i popchnął na stojącą Skodę.

Wypadek koparki z Passatem

Wypadek wyglądał groźnie, ale nikomu nic poważnego się nie stało

- W wyniku tego zdarzenia skończyło się na siniakach. Nikt nie ucierpiał praktycznie. Będzie to kwalifikowane jako kolizja. Oczywiście są straty materialne - mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł