Wypadek
Źródło: policja.pl

Wjechał traktorem w dom jednorodzinny. Nietrzeźwy rolnik miał na sumieniu znacznie więcej

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Grudnia 2020

Wypadek do którego doszło w Środzie Śląskiej jest po prostu nietypowy. Mężczyzna staranował ogrodzenie i z impetem wjechał w dom jednorodzinny. Jak przekazali funkcjonariusze, mężczyzna podróżował w stanie nietrzeźwości. Jednak to nie koniec jego problemów. Miał on za uszami znacznie więcej.

Wypadek w Środzie Śląskiej. Rolnik wjechał traktorem w dom jednorodzinny. Miał na sumieniu znacznie więcej.

Do bardzo nietypowej, a zarazem niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek 14 grudnia w Środzie Śląskiej. Policjanci otrzymali bardzo niepokojące zgłoszenie.

- Dyżurny średzkiej Policji otrzymał zgłoszenie, według którego kierujący ciągnikiem uderzył w ścianę budynku - - poinformowała oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej asp. szt. Marta Stefanowska.

Na miejscu bardzo szybko zjawili się policjanci, którzy zastali niecodzienną sytuację. Zauważyli, że doszło do uszkodzenia ogrodzenia, posesji oraz ściany bocznej budynku mieszkalnego. W niedalekiej odległości znajdował się uszkodzony ciągnik rolniczy.

Wypadek, który mógł zakończyć się dramatem. Traktorzysta był rekordowo pijany.

Pomimo, że cała sytuacja była bardzo niebezpieczna nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kuriozalne zachowanie gwiazdora Barcelony. Złamał przepisy drogowe uciekając przed dziećmiKuriozalne zachowanie gwiazdora Barcelony. Złamał przepisy drogowe uciekając przed dziećmiCzytaj dalej

Funkcjonariusze bardzo sprawnie ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazało się, że był nim 37-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

- Podczas czynności od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kierujący ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie - - dodała Stefanowska.

Jak się okazało, obecność alkoholu w organizmie to nie jedyny problem mężczyzny. Podczas kontroli stwierdzono, że miał on również zatrzymane prawo jazdy.

- Kierujący został ukarany mandatem karnym za brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ale to jego najmniejsze zmartwienie. 37-latek musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - podsumowała oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Kara za takie wykroczenie może być tylko jedna. Mężczyźnie za popełnione czyny grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł