Wypadek Glincz. 8 osób poszkodowanych
Źródło: Facebook: Kartuzy.info

Glincz. Poważny wypadek na drodze krajowej nr 20. Kilka osób rannych

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Grudnia 2020

Wypadek w województwie pomorskim. Kierujący Audi doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Poszkodowanych zostało osiem osób - dwie poważnie ranne. Na miejscu wypadku pracowało pięć zastępów straży pożarnej.

Do poważnego wypadku doszło po godz. 15.00, w niedzielę 13 grudnia, w Glinczu, na drodze krajowej nr 20. Ze wstępnych informacji wynika, że w wyniku zderzenia trzech aut osobowych poszkodowanych zostało 8 osób - stan dwóch określany jest jako ciężki.

Wypadek Glincz. Sprawcą 23-letni kierowca Audi

Jak informuje Piotr Gdaniec, rzecznik prasowy KPP Kartuzy, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 23-latek kierującyAudi podjął manewr wyprzedzania, w którego trakcie uderzył w Skodą, a następnie siłą odrzutu uderzył w Opla.

Pierwsze informacje w tej sprawie wskazują na to, że poszkodowanych zostało 8 osób- z czego co najmniej dwie zostały ciężko ranne. Jedna osoba była zakleszczona w pojeździe. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej, o czym poinformował mł. bryg. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku. Ostatecznie pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala. Policja ustala okoliczności wypadku.

Wypadek w Glinczu. Droga krajowa nr 20 była zablokowana - dopiero po godz. 19.00 ruch wrócił do normy.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Do podobnego wypadku - również z udziałem Opla i Audi - doszło niecałe dwa tygodnie temu. Niestety zginęła wówczas jedna osoba.

Do wypadku doszło 3 grudnia przed godziną 7:00. Policja ustaliła wstępne okoliczności wypadku. Według funkcjonariuszy jadący od strony Białegostoku w kierunku Bobrownik kierowca Audi zjechał z niewyjaśnionych przyczyn na przeciwległy pas ruchu.

Audi uderzyło w jadącego prawidłowo Opla. Doszło do czołowego zderzenia. Niestety kierująca Oplem kobieta nie miała szans na przeżycie. Jej obrażenia były tak ciężkie, że zginęła na miejscu zdarzenia. 39-letni kierowca Audi, który spowodował fatalny wypadek, został przetransportowany do szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł