Wypadek Tesla
Źródło: zdrogi.pl

Przerażający wypadek. Tesla wjechała w osobową Hondę przy 220 km/h - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
14 Listopada 2020

Wypadki z udziałem Tesli są w ostatnim czasie bardzo popularne i częste. Tym razem najsłynniejszy pojazd elektryczny spowodował niezwykle groźną kolizję. Jedynym, bardzo ważnym pytaniem jest czemu Tesla nie hamowała widząc przed sobą inny pojazd? Może kolejna awaria, które są częstym zjawiskiem w modelach amerykańskiej marki.

Wypadek, który może szokować. Tesla z impetem wjechała w osobową Hondę przy ponad 220 km/h. Elon Musk nie skomentował tej sprawy.

Jak już wiemy nie od dziś Tesla to jeden z najbardziej popularnych producentów samochodów elektrycznych. Ekscentryczny właściciel Elon Musk zbudował motoryzacyjnego kolosa, który ma miliony fanów na całym świecie.

Okazuje się, że nawet pojazdom Tesli mogą przytrafiać się awarie. Niestety, ale nie jest to pierwszy raz, kiedy to w pojeździe amerykańskiej firmy coś zaszwankowało.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie warto łamać przepisów przy policji. Reakcja mundurowych mogła być tylko jedna - Wideo

2. Ludzie nagle zaczęli uciekać przez okna hostelu, służby w akcji. Porażające wieści zza granicy, goście byli zdruzgotani

3. Piesi uciekali w popłochu przed kierowcą Skody. Stracił prawo jazdy przez jeden szczegół

Do tego niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło a autostradzie CA-24 niedaleko Lafayette. Nagranie zostało upublicznione przez hakera, który wydobył je z komputera pokładowego, wraku samochodu pozostawionego na złomowisku.

Film przedstawia, szybkość z jaką amerykański elektryk rozpędza się na autostradzie. Drugi klip przedstawia natomiast interesujące dane z systemów jazdy półautonomicznej Tesli.

Czarna skrzynka pojazdu, w momencie zderzenia zarejestrowała ogromną prędkość 136,55 mil/godz., czyli 219,7 km/godz.! Honda Civic, która została uderzona w tył w momencie incydentu jechała o 101 km/h mniej.

Porsche z ogromną siłą wjechało w karetkę. Przewoziła pacjenta z koronawirusem - WideoPorsche z ogromną siłą wjechało w karetkę. Przewoziła pacjenta z koronawirusem - WideoCzytaj dalej

Niestety niewiele wiadomo o uszkodzeniach ani ewentualnych ofiarach wypadku. Nagranie urywa się w momencie zderzenia, ale można jasno stwierdzić, że straty mogły być naprawdę gigantyczne, a incydent bardzo tragiczny.

Niektórzy mogą zadać sobie pytanie, czemu elektryczna Honda nie hamowała? GreenTheOnly zaznacza, że nie była to bezpośrednia wpadka Autopilota. Jednak co ciekawe, tryb jazdy półautonomicznej wyłączył się na 40 sekund przed kolizją.

Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoBliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że pomimo ostrzeżeń pojazd nie zahamował. Dziwne w całej sprawie jest to, że kierowca cały czas przyspieszał.

CEO amerykańskiej firmy, Elon Musk nie skomentował całego zdarzenia.

Zobacz także:

1. Nieprawdopodobne, gra w Milionerach zajęła jej tylko minutę. Aż przykro patrzeć

2. Na jaw wyszło, co łączy Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Zarabiają nie tylko na skokach, Justyna Żyła brała w tym udział

3. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach

4. Austria: Polski kierowca zginął w wypadku. Uderzył w przydrożną reklamę

5. Nadciąga nowa Honda Civic. Jedenasta generacja zadebiutuje już w przyszłym tygodniu

6. Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów

7. Nagła zmiana planów. nie będzie blokad ulic. Kobiety wydały oświadczenie, w zamian inna akcja

Następny artykuł