Wypadek na S5. Dostawczak uderzył w naczepę ciągnika
Źródło: Materiały Policyjne

Na trasie S5 auto dostawcze uderzyło w naczepę. Cud, że kierowca nie został ranny

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Lutego 2021

Wypadek na 89 km trasy S5. Do zdarzenia doszło pomiędzy węzłami Bojanowo-Rawicz. Kierujący autem dostawczym marki Volkswagen uderzył w stojącą na poboczu naczepę. Ciągnik zatrzymał się w tym miejscu ze względu na uszkodzenie jednej z opon. Patrząc na zdjęcia - to cud, że kierowca dostawczaka wyszedł z tego bez szwanku.

Do dramatycznego wypadku doszło na trasie S5 w okolicy Bojanowa (woj. wielkopolskie). Choć trudno w to uwierzyć, kierowca dostawczaka nie odniósł żadnych obrażeń - był jedynie w sporym szoku.

Wypadek na S5. Dostawczak uderzył w naczepę ciągnika stojącą na pasie awaryjnym

Zgłoszenie dotyczące zderzenia dostawczego Volkswagena z naczepą ciężarówki wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu w czwartek (11 lutego) o godzinie 8:09. Do wypadku doszło na 89 km drogi ekspresowej S5, pomiędzy węzłami Bojanowo - Rawicz.

Dowodzący akcją ustalił, że w naczepę stojącego na pasie awaryjnym ciągnika siodłowego marki DAF uderzył dostawczy Volkswagen poruszający się w kierunku Wrocławia.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wypadek na S5. Dostawczak uderzył w naczepę ciągnika

Wypadek na trasie S5. Auto dostawcze uderzyło w naczepę

Zniszczenia dostawczaka były tak poważne, że na pierwszy rzut oka trudno było ustalić markę uszkodzonego pojazdu. O dużym szczęściu może mówić kierujący nim mieszkaniec powiatu kościańskiego, który właściwie nie odniósł żadnych obrażeń.

Według wstępnych ustaleń policji kierowca ciągnika siodłowego zatrzymał się na pasie awaryjnym z powodu uszkodzenia jednej z opon.

Do uderzenia w naczepę doszło w momencie, gdy mężczyzna próbował oznakować miejsce postoju przy pomocy trójkąta ostrzegawczego.

Przybyli na miejsce strażacy zadbali o zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania akumulatorowego w uszkodzonym pojeździe oraz pomocy policjantom w upłynnieniu ruchu drogowego, który w kierunku Rawicza odbywał się jednym pasem.

Utrudnienia trwały około trzech godzin.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł