Wypadek polskiego busa w Niemczech
Źródło: zDrogi.pl

Śmierć Polaków w Niemczech. Jeden z nich osierocił 4-letnią córeczkę. Młoda wdowa prosi o pomoc

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Października 2020

Wypadek w Niemczech wstrząsnął całą Polską. 5 rodaków zginęło na autostradzie A1 w Dolnej Saksonii. Wśród ofiar znalazł się Rafał Kalinowski, który osierocił 4-letnią córeczkę. Wdowa po mężczyźnie zwraca się z ogromną prośbą.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z wtorku na środę (6-7 października) na niemieckiej autostradzie A1 w Dolnej Saksonii. O wypadku informowaliśmy również na naszym portalu.

Dramatyczne wiadomości. W Niemczech doszło do tragicznego wypadku, ofiarami mogą być Polacy. Pięć osób zginęło.Dramatyczne wiadomości. W Niemczech doszło do tragicznego wypadku, ofiarami mogą być Polacy. Pięć osób zginęło.Czytaj dalej

Osobowy bus, którym jechało pięcioro Polaków, wbił się wprost pod naczepę tira. Wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu. Według policji transporter wjechał z pełną prędkością w tył wolno jadącej ciężarówki. Na drodze nie było widać żadnych śladów hamowania. Bus, którym podróżowali Polacy, był zdewastowany.

Wypadek na autostradzie A1 w Niemczech. Zginęło 5 Polaków

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

W tak zmiażdżonym pojeździe z trudem można było znaleźć ciała ofiar. Strażacy początkowo myśleli, że autem podróżowały dwie osoby - dopiero z czasem odnajdowano kolejne ciała.

Wśród ofiar był Rafał Kalinowski (†27 l.) z Zambrowa, który feralnym busem jechał do nowej pracy. Mężczyzna znalazł zatrudnienie na budowie. Wszystko po to, aby zagwarantować córce lepszą przyszłość.
Jego śmierć okryła żałobą żonę Natalię (24 l.) oraz ich córeczkę Wiktorię (4 l.).

- Bardzo się kochaliśmy. Był najwspanialszym mężem na świecie. Lepszego nie mogłam sobie wymarzyć. Przeżyliśmy razem pięć cudownych lat. Bardzo mnie szanował, a Wiktoria była jego oczkiem w głowie. Czułyśmy się przy nim bardzo bezpiecznie - płacze wdowa po Rafale w rozmowie z portalem Fakt.pl.

Wypadek polskiego busa. Wdowa po jednej z ofiar prosi o pomoc

W Zambrowie trudno o pracę, dlatego w zeszłym roku Rafał zatrudnił się w Niemczech przy remontach domów. W sierpniu 2020 powrócił do Polski, ale dosyć szybko znalazł kolejną ofertę pracy za Odrą. Skuszony lepszymi zarobkami postanowił wyjechać - Mówił, że musi córeczce zapewnić dobrą przyszłość - kontynuowała Pani Natalia.

Rafał Kalinowski zostawił żonę i osierocił maleńką córeczkę, ponieważ był jedynym żywicielem rodziny powstała zbiórka pieniędzy na sprowadzenie jego ciała do Polski oraz wyprawienie pogrzebu.
Rodzinie można pomóc na portalu zrzutka.pl, link poniżej:

https://zrzutka.pl/tc794x

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł