Wypadek w Strawczynku. Jest wyrok
Źródło: Policja.pl

Nie zaciągnął ręcznego i doprowadził do śmiertelnego wypadku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Lutego 2021

Wypadek, w którym zginęła 56-latka miał miejsce na początku stycznia 2019 roku. Sprawa wreszcie znalazła swój finał - kierowca busa usłyszał wyrok nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym/

Sąd Rejonowy w Kielcach skazał 31-letniego obywatela Ukrainy Serhija F. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Do wypadku doszło na początku stycznia 2019 roku, gdy samochód, którym kierował oskarżony, stoczył się ze wzniesienia i uderzył w budynek. W wyniku zdarzenia zginęła 56-letnia pasażerka pojazdu.

Wypadek w Strawczynku. Zginęła 56-latka

Wypadek miał miejsce w Strawczynku koło Kielc. 30-letni obywatel Ukrainy był zatrudniony jako kierowca. Mężczyzna dowoził busem kobiety do pracy w Łopusznie.

4 stycznia oskarżony pomagał jednej z pasażerek zamknąć drzwi boczne do pojazdu. W tym celu wysiadł z busa.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wypadek w Strawczynku. Kierowca usłyszał wyrok

Wtedy samochód, który był zaparkowany na stromym podjeździe, zaczął się staczać w kierunku pobliskiego budynku. Z rozpędzającego się samochodu wyskoczyła jedna z pasażerek, druga próbowała zrobić to samo.

Zanim kobiecie się udało, samochód wjechał w budynek, a przesuwane drzwi uderzyły 56-latkę w głowę. Kobiety nie udało się uratować.

Śledczy ustalili, że poszkodowana doznała poważnego urazu głowy wraz ze złamaniem kości czaszki. 30-letniego kierowcę samochodu oskarżono o nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Mężczyzna w trakcie śledztwa przyznał, że hamulec ręczny w samochodzie był niesprawny - naprawa miała zostać zrealizowana następnego dnia. Okazało się, że zbyt późno.

Serhij F. oprócz kary więzienia w zawieszeniu, został zobowiązany do wypłaty pięciu tysięcy złotych odszkodowania rodzinie zmarłej kobiety oraz dwóch tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok jest nieprawomocny.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł