Wypadek A1
Źródło: PPS Kutno

Groźny incydent na autostradzie A1. Ponad 150 świń wybiegło na jezdnię

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Stycznia 2021

Wypadek, do którego doszło na autostradzie A1, mógł zakończyć się gigantyczną tragedią. Ponad 150 świń wybiegło na jezdnię. Wszystko z powodu przewróconej ciężarówki, która zablokowała trasę w kierunku Łodzi.

Wypadek na autostradzie A1. Przewróciła się ciężarówka przewożąca trzodę chlewną. O krok od wielkiej tragedii.

Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek 11 stycznia na autostradzie A1. W południe w powiecie kutnowskim na wysokości miejscowości Sójki doszło do groźnego wypadku.

- Na trasie przewróciła się ciężarówka, która przewoziła trzodę chlewną. Autostrada w kierunku Łodzi jest całkowicie zablokowana - poinformował o zdarzeniu portal Kutno Nasze Miasto.

Nie wiadomo co dokładnie było przyczyną tego incydentu. Można jednak przewidywać, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze mogło być bezpośrednią przyczyną tego zdarzenia.

Wstępne ustalenia policji świadczą o tym, że kierowca stracił panowanie nad ciężarówką, co spowodowało, że pojazd przewrócił się na bok, tym samym blokując przejazd autostradą A1 w kierunku Łodzi.

Śmierć spotkała go podczas pracy. Kierowca śmieciarki został zmiażdżony przez ciężarówkę - WideoŚmierć spotkała go podczas pracy. Kierowca śmieciarki został zmiażdżony przez ciężarówkę - WideoCzytaj dalej

Wypadek, mógł zakończyć się znacznie gorzej. Świnie rozbiegły się po autostradzie.

W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna. W pewnym sensie poszkodowani zostali również kierowcy, którzy podróżowali tą trasą. Utrudnienia w ruchu spowodowały, że byli zmuszeni czekać w długim korku.

PPS Kutno

fot. PPS Kutno

Wiadomo, że ciężarówka przewoziła 153 świnie. Zwierzęta wybiegły na autostradę.

- Apelujemy o ostrożność na A1 - 244,8 km kierunek na Łódź. W miejscowości Sójki w powiecie kutnowskim zablokowana jest autostrada z powodu przewrócenia się ciężarówki z trzodą chlewną (153 sztuki). Zwierzęta biegają po autostradzie. Zorganizowano objazdy od węzła Północ do DK 60, następnie do DK 92 do węzła Kutno Wschód i dalej wjazd na A1 - przekazali mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł