Wypadek karetki w Krakowie
Źródło: Facebook: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Wypadek karetki na sygnale. Ambulans zderzył się ze Skodą - Kierowca trafił do szpitala

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
11 Września 2020

Wypadek karetki w Krakowie. Ambulans zderzył się ze Skodą Fabią. Trwają ustalenia przyczyn wypadku. Kierowca osobówki został przetransportowany do szpitala.

W środę 9 września w godzinach porannych doszło do groźnego wypadku na al. Pokoju w Krakowie. Ambulans, który jechał na sygnale, zderzył się ze Skodą Fabią. Kierowca osobówki został przetransportowany do szpitala.

Wypadek karetki w Krakowie. Stan kierowcy Skody jest dobry, a obrażenia okazały się niegroźne.

Motocykliści wjechali w linę holowniczą. Zginęli w makabrycznych okolicznościach - WideoMotocykliści wjechali w linę holowniczą. Zginęli w makabrycznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Do wypadku doszło w środę rano. Z niewiadomych przyczyn karetka jadąca na sygnale zderzyła się z samochodem osobowym. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu przy Centrum Handlowym M1 na alei Pokoju. Karetką poruszał się zespół reanimacyjno-transportowy na sygnale - informuje portal Kraków 112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie na Facebooku.

Wypadek na al. Pokoju. Ambulans zderzył się z osobówką. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, że karetka poruszająca się z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi, jest pojazdem uprzywilejowanym. W takiej sytuacji należy ustąpić jej pierwszeństwa. Ważne jednak, że kierowca, poruszając się „na sygnale” może łamać przepisy ruchu drogowego, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne i nie stwarza zagrożenia.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Kierowca BMW pił piwo za kierownicą. Nie miał uprawnieńKierowca BMW pił piwo za kierownicą. Nie miał uprawnieńCzytaj dalej

Następny artykuł