Wypadek auto w metrze
Źródło: zdrogi.pl

Dwa auta wpadły do stacji metra w Warszawie

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
11 Lutego 2021

Wypadek na Targówku, w Warszawie. W godzinach porannych kierowca busa uderzył w inny samochód, w efekcie oba wpadły do stacji metra. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala.

Wypadek w Warszawie. Dwa auta wpadły do stacji metra w budowie

Wypadek wydarzył się koło godziny 6:15 w pobliżu skrzyżowania ul. Figara i Spójni. Jak wyjaśnia Bartosz Sawicki, rzecznik generalnego wykonawcy budowy metra firmy Gulermak, udział w nim brało auto podwykonawcy pracującego przy budowie metra.

Kierowca busa z pracownikami wpadł w poślizg i uderzył w samochód jadący prostopadle. To doprowadziło do kolejnego uderzenia, ale w zaparkowane auto, sforsowania bramy i wpadnięcia razem z nim na budowę konstrukcji stacji C19 (czyli wykopu).

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Łącznie uszkodzony zostały trzy samochody. Do stacji metra wpadł Citroen Xsara Picasso, oraz samochód dostawczy Fiat Doblo. Toyota jedynie brała udział w zderzeniu.

Wypadek w stacji metra, są poszkodowani

Jak ustalił Polsat News, jedna osoba trafiła do szpitala, był to kierowca busa. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali opatrzeni przez pogotowie na miejscu.

- Osoby te [poszkodowani - dop. red.] zostały przewiezione do szpitala na rutynowe badania - informował reporter Polsat News, Łukasz Dubaniewicz.

Jak z kolei podaje sierż. szt. Monika Nawrat ze Komendy Stołecznej Policji, nikt z pracowników budowy nie ucierpiał w zdarzeniu. Policja zajmuje się dalszym wyjaśnianiem przyczyn wypadku.

W akcji uczestniczyły trzy jednostki Straży Pożarnej. Koło godziny ósmej strażakom udało się wyciągnąć pojazdy ze stacji metra.

Trwa szacowanie strat. To nie był wykop, a gotowa konstrukcja

Wcześniej wspomniana budowa stacji C19 znajduje się w zagłębieniu w ziemi, które będzie w przyszłości częścią metra na Targówku. Jak wskazuje Sawicki z Polsat News, nie mamy do czynienia ze zwykłym wykopem, a gotową konstrukcją. W środku są już żelbetonowe ściany i słupy.

Na razie jednak nie oszacowano strat. Jak podaje przedstawiciel firmy Gulemark, wyliczenia mogą potrwać nawet kilka dni. To niejedyny problem jaki napotkano w trakcie budowy metra.

- Na tej stacji C-19 Zacisze i na jeszcze jednej stacji - Bródno - od środy będą prowadzone tylko prace utrzymaniowe ze względu na to, że wykryliśmy wśród pracowników ogniska koronawirusa. 25 osób jest zarażonych, a 9 jest na kwarantannie. Poinformowaliśmy o tym inwestora - dodał Sawicki.

Źródło: Polsat News

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł