Wypadek motocyklistwów
Źródło: Materiały Policyjne

Nie żyje dwóch motocyklistów. Szpitale odmawiały przyjęcia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Listopada 2020

Wypadek motocyklistów na trasie z Włodawy do Chełma. Okoliczne szpitale odmówiły pomocy. Ostatecznie mężczyźni zmarli

Dwóch ciężko rannych motocyklistów nie zostało przyjętych przez szpitale w Chełmie i we Włodawie. Jeden z poszkodowanych zmarł w karetce, drugi po dwóch dniach pobytu w szpitalu w Lublinie. Sprawę zbada NFZ.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 2 listopada na trasie z Włodawy do Chełma (woj. lubelskie). W pobliżu miejscowości Żłobek samochód osobowy marki Ford zderzył się z motocyklem. Według ustaleń policji do zdarzenia doszło, gdy kierowca Forda wyprzedzał ciężarówkę. Z naprzeciwka nadjechał motocykl. Doszło do czołowego zderzenia.

Kierowca motocykla oraz jego pasażer doznali rozległych obrażeń ciała i zostali przetransportowani do szpitala.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Wypadek motocyklistów. Zmarli, bo szpitale nie mogły udzielić im pomocy

Do wypadku wysłano dwa zespoły ratownictwa - z Woli Uhruskiej i Włodawy. Motocykliści byli w ciężkim stanie - liczył się czas, więc dyspozytorzy starali się o przyjęcie pacjentów w różnych szpitalach, we Włodawie i w Chełmie.
We Włodawie odmówiono przyjęcia pacjenta, tłumacząc, że szpital jest covidowy i przyjmuje tylko pacjentów zarażonych koronawirusem. Z kolei w Chełmie przyjęcia na chirurgię zostały wstrzymane ze względu na zakażenia koronawirusem wśród personelu.

Ostatecznie pacjent zmarł w karetce.

Drugi mężczyzna, który nie został przyjęty do szpitala we Włodawie, trafił najpierw do Łęcznej, gdzie został wstępnie zaopatrzony, a następnie odesłany do Lublina.

Ostatecznie miał trafić do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Nim dojechał do placówki, nastąpiło zatrzymanie krążenia.

Wypadek motocyklistów. Nie udało się ich uratować

Starania o przyjęcie pacjentów trwały około godziny i w tym czasie dyspozytorzy cały czas dzwonili do okolicznych szpitali.

Dyrektor szpitala we Włodawie zaprzecza, że szpital odmówił przyjęcia pacjenta.

Pracownicy NFZ w trybie pilnym przeprowadzą czynności kontrolne w szpitalu we Włodawie w związku z zaistniałą sytuacją - zapewnia Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ.

Zobacz także w naszych serwisach:

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł