Wypadek Sarbinowo
Źródło: OSP Sarbinowo

Dramatyczne zderzenie autobusu z osobówką. Zginęła jedna osoba a kilka zostało rannych

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Grudnia 2020

Wypadek w miejscowości Sarbinowo dosłownie mrozi krew w żyłach. Samochód osobowy zderzył się z autobusem. W wyniku tego tragicznego incydentu zginęła jedna osoba a sześć zostało rannych.

Wypadek do którego doszło w Sarbinowie może przerażać. Osobówka czołowo zderzyła się z autobusem.

Do przerażającego wypadku doszło we wtorek 8 grudnia w zachodniopomorskiej miejscowości Sarbinowo. W godzinach porannych, około godziny 7, na drodze krajowej numer 31 zderzyły się samochód osobowy oraz autobus.

W wyniku tego koszmarnego zdarzenia, kierowca osobówki zginął na miejscu, natomiast jego pasażer został ciężko ranny. Łącznie rannych zostało 6 osób z czego 5 podróżowało autobusem.

Zobacz także Nasi sąsiedzi wprowadzają istotne zmiany drogowe. Wejdą w życie już od przyszłego roku

Wiele osób zadaje sobie pytanie co było głównym czynnikiem, który doprowadził do tej ogromnej tragedii.

Wypadek najprawdopodobniej był wywołany przez ludzki błąd. Można było go uniknąć.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez lokalny portal gs24.pl, kierowca autobusu postanowił wyprzedzać jadący przed nim ciągnik rolniczy. Niestety, ale jego manewr nie zakończył się pozytywnie i doszło do zderzenia z samochodem osobowym.

OSP Sarbinowo

fot. OSP Sarbinowo

Teksty wybrane dla Ciebie

Po wypadku w Sarbinowie droga krajowa nr 31 na odcinku między Boleszkowicami a Kostrzynem nad Odrą była zablokowana.

Na miejscu tragedii było pięć zastępów straży pożarnej. Teraz przyczyny tej niewiarygodnej tragedii będą wyjaśniać zarówno prokurator jak i policja pracująca miejscu zdarzenia.

Zobacz także Ogromna tragedia o poranku. W przerażającym wypadku zginął młody strażak OSP

Polska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W okresie zimowym warunki panujące na rodzimych trasach są bardzo ciężkie. Jeden błąd może kosztować ludzkie zdrowie, a nawet życie.

Kierowco, robisz to podczas odśnieżania samochodu? Grozi za to drakoński mandatKierowco, robisz to podczas odśnieżania samochodu? Grozi za to drakoński mandatCzytaj dalej

Nie od dziś wiadomo, że na oblodzonej drodze droga hamowanie ulega znaczącemu wydłużeniu. Aspekt ten jest niezwykle istotny i znacząco wpływa na bezpieczeństwie na drodze.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł