Wypadek Krotoszyn
Źródło: KP PSP Krotoszyn

Koszmarny wypadek w Wielkopolsce. Osobowe Volvo dosłownie wbiło się w drzewo

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Lutego 2021

Wypadek w Wielkopolsce dosłownie mrozi krew w żyłach. Młody mężczyzna zjechał z drogi i ogromną siłą uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, ale 21-latek nie miał najmniejszych szans na przeżycie tego zdarzenia.

Wypadek w Wielkopolsce. Młody mężczyzna zginął w przerażających okolicznościach.

Do tego koszmarnego zdarzenia doszło w środę 3 lutego po godz. 16 w pobliżu miejscowości Wróżewy w gm. Krotoszyn, w woj. wielkopolskim. Osobowe Volvo roztrzaskało się na przydrożnym drzewie.

Według ustaleń krotoszyńskich funkcjonariuszy, młody mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i z ogromną siłą wjechał w drzewo. Główną przyczyną tej tragedii, było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Dramat rozegrał się na prostej drodze. W tym przypadku zdecydowała brawura oraz nadmierna prędkość.

Młody kierujący był przez jakiś czas zakleszczony w pojeździe. Gdy na miejsce przybyły odpowiednie służby, mężczyzna był nieprzytomny i nie dawał oznak życia. Ratownicy bardzo szybko przystąpili do akcji reanimacyjnej.

Kopniakiem powstrzymał SUV-a pędzącego na pieszychKopniakiem powstrzymał SUV-a pędzącego na pieszychCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

– Z uwagi na stwierdzony brak czynności życiowych u młodego mężczyzny strażacy rozpoczęli walkę o ludzkie życie, wykonując natychmiastowy dostęp do kierowcy za pomocą narzędzi hydraulicznych, celem jego pilnej ewakuacji –przekazał st. asp. Mateusz Dymarski z KP PSP w Krotoszynie.

Niezwłocznie przystąpiono do do resuscytacji krążeniowo – oddechowej poszkodowanego. Z pomocą przyszedł specjalny defibrylator oraz sprzęt służący do tlenoterapii czynnej.

Na miejsce dramatu zadysponowano śmigłowiec LPR. Po jego wylądowaniu nadzór nad akcją ratunkową przejął lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, ale po bardzo długiej reanimacji, stwierdził on zgon mężczyzny.

Na miejscu przez długi czas pracowali miejscowi policjanci pod nadzorem prokuratora. Ciało 21-latka zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Dokładne przyczyny tej tragedii będą jeszcze ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

Niestety, ale nie był to jedyny tragiczny wypadek, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnich dniach. W sobotni wieczór w miejscowości Leszczynek doszło do śmiertelnego potrącenia 17-letniego pieszego. Do tej ogromnej tragedii doprowadził nieudany manewr wyprzedzania.

Jak wiadomo, na drogach całej Polski panują złe warunki do jazdy samochodem. Policja apeluje o bezpieczeństwo i odpowiedzialną jazdę.

W takich warunkach musimy radykalnie ograniczyć prędkość i zachować odpowiednie odstępy między pojazdami. – Pamiętajmy, że droga hamowania znacznie się wydłuża i łatwo stracić panowanie nad pojazdem –mówi podinspektor Krzysztof Dymura z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Źródło: Info112.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Groźny incydent na Zakręcie Mistrzów. Samochód dosłownie wystrzelił w powietrze - WideoGroźny incydent na Zakręcie Mistrzów. Samochód dosłownie wystrzelił w powietrze - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł