Wypadek policjanta podczas próby zatrzymania motocyklisty
Źródło: Materiały Policyjne

Znaleziono motocyklistę, który potrącił policjanta. To 16-latek

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Stycznia 2021

Wypadek policjanta w trakcie próby zatrzymania do kontroli kierowcy motocykla. Komenda w Opolu od 1 stycznia szukała kierowcy, który napadł na funkcjonariusza. Po tygodniu sprawca sam zgłosił się na komisariat. To 16-latek.

Do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zgłosił się 16-latek, który przyznał się, że jadąc w Nowy Rok motocyklem, potrącił policjanta. Funkcjonariusz chciał go zatrzymać do kontroli - poinformowało w czwartek biuro prasowe KW Policji w Opolu.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia na jednej z ulic Tarnowa Opolskiego. Umundurowany policjant próbował zatrzymać do rutynowej kontroli kierowcę motocykla. Gdy wyszedł na jezdnię, aby dać sygnał do zatrzymania, motocyklista przyspieszył i potrącił policjanta.

Wypadek policjanta. Potrącił go motocyklista

Funkcjonariusze bezskutecznie próbowali dogonić motocyklistę radiowozem. Od tamtego czasu policja poszukiwała kierowcy jednośladu.

W czwartek (7 stycznia), a więc niemal tydzień po zdarzeniu, na komendę zgłosił się 16-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego, który przyznał się do potrącenia funkcjonariusza.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Wypadek w Tarnowie Opolskim. Funkcjonariusz potrącony

Jak informuje policja, małoletni przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz wyraził skruchę. 16-latek złożył już obszerne wyjaśnienia.

Kierującemu jednośladem przedstawiono do protokołu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Ze względu na wiek sprawcy, sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Kamera zarejestrowała moment, w którym motocyklista wjeżdża w policjanta, przewracając go, a następnie ucieka z miejsca zdarzenia. Jak poinformowała opolska policja, potrącony funkcjonariusz bez powodzenia próbował dogonić motocyklistę radiowozem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za napaść na funkcjonariusza poszukiwanemu motocykliście grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł