Wypadek
Źródło: zdrogi.pl

Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych. Młody kierowca Audi potrącił 18-latkę

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Grudnia 2020

Wypadek w Pabianicach zakończył się ogromną tragedią. 18-letni kierowca osobowego Audi z impetem wjechał w 18-latkę przechodzącą przez pasy. Niestety, ale w wyniku rozległych obrażeń, dziewczyna zmarła.

Wypadek w Pabianicach. Młoda kobieta potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawcą dramatu był jej rówieśnik.

Nadmierna prędkość, brawura oraz brak czujności na drodze są głównymi przyczynami śmiertelnych wypadków na polskich drogach. Zła decyzja może doprowadzić do ogromnego dramatu.

Do przerażającego incydentu doszło na jednym z przejść dla pieszych w Pabianicach w województwie łódzkim. 6 grudnia, młoda kobieta została potrącona przez młodego kierowcę osobowego Audi.

Zobacz także: Niewielu pamięta, że Rusin i Kraśko grali w "Milionerach". Doszło do fatalnej wpadki

Najbardziej prawdopodobną przyczyną tego tragicznego wypadku była ogromna prędkość, z jaką jechał 18-letni kierowca audi. Niedostosowanie jej do warunków drogowych spowodowało, że kierujący doprowadził do ogromnego dramatu.

Do tego koszmarnego incydentu doszło w niedzielę ok. godz. 15.30 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Waltera-Jankego przy ul. Mokrej.

Wypadek był przyczyną nieodpowiedzialnej jazdy młodego kierowcy. Nadmierna prędkość okazała się zabójcza.

Kierujący audi 18-letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 18-letnią kobietę. Mimo prowadzonej na miejscu reanimacji, poszkodowanej nie udało się uratować - przekazała rzeczniczka prasowa pabianickiej policji podkom. Ilona Sidorko.

Wiadomo, że w momencie wypadku sprawca tego zdarzenia był trzeźwy. Do badań laboratoryjnych została pobrana jego krew. Wszystko po to by ustalić, czy w jego organizmie były dostępne substancje niedozwolone.

Siła uderzenia w ofiarę było bardzo duże. Audi po tym, jak wjechało w pieszą, odbiło w prawo, wjechało na krawężnik, a następnie dachowało. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach.

Kierowco, robisz to podczas odśnieżania samochodu? Grozi za to drakoński mandatKierowco, robisz to podczas odśnieżania samochodu? Grozi za to drakoński mandatCzytaj dalej

Nieodpowiedzialność na drodze jest główną przyczyną większości wypadków na polskich drogach. Młodzi kierowcy bardzo często zachowują się za kółkiem w sposób skrajnie nieodpowiedzialny.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Może to zdecydowanie ograniczyć prawdopodobieństwo potrącenia, a co za tym idzie ogromnej tragedii.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł