Wypadek BMW
Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski

Nietrzeźwy 16-latek rozbił BMW na drzewie. Wypadek, który dosłownie mrozi krew w żyłach

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Grudnia 2020

Wypadek który miał miejsce na drodze Czarna Wieś – Zdrój pod Grodziskiem był po prostu makabryczny. Samochód osobowy z wielkim impetem wjechał w przydrożne drzewo. Pojazdem kierował pijany 16-latek. Jego 17-letni pasażer walczy teraz o życie w szpitalu.

Wypadek, który dosłownie mrozi krew w żyłach. Nietrzeźwy 16-latek z impetem rozbił się na przydrożnym drzewie.

Każdy kierowca wie, jak bardzo poważne konsekwencje może mieć jazda pod wpływem alkoholu. Wsiadanie za kółko podczas gdy w naszym organizmie buzują procenty jest skrajnie nieodpowiedzialna.

Niestety, ale pewien 16-latek postanowił złamać wszelkie zasady i zdecydował się na kompletnie niezrozumiały krok. Za swoją głupotę mógł zapłacić najwyższą cenę.

Zobacz także: Tylko jutro w Lidlu pojawią się tłumy. Kultowy produkt

Do tego makabrycznego zdarzenia doszło w sobotę, 5 grudnia, po godzinie 22. Na odcinku drogi Czarna Wieś – Zdrój pod Grodziskiem doszło do makabrycznego wypadku.

Kierowca samochodu marki BMW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Oprócz kierowcy wewnątrz pojazdu znajdował się 17-letni pasażer - przekazał rzecznik prasowy grodziskich policjantów, kom. Kamil Sikorski.

Zobacz także: Zeszła potężna lawina. Zdjęcia wywołują ciarki

Brak umiejętności jazdy, brawura oraz zbyt wielka prędkość doprowadziły do tragedii. Głupota 16-latka mogła zakończyć się gigantyczną tragedią.

Wypadek Grodzisk Wielkopolskifot. KPP Grodzisk Wielkopolski

Wypadek pod wpływem alkoholu. 16-letni kierowca będzie mieć spore kłopoty. Mógł zabić siebie, jak i swojego 17-letniego kolegę.

Policjanci, którzy byli obecni na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawca tego dramatu ma sporo za uszami. Kierowca z racji swojego młodego wieku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Był również pod wpływem alkoholu.

Tragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościachTragedia na oblodzonej drodze. Młoda kobieta zginęła w strasznych okolicznościachCzytaj dalej

Wynik alkotestu był jednoznaczny. Młody mężczyzna miał ponad 1 promil w wydychanym powietrzu.

Pasażer w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Kierowca również przebywa w szpitalu pod nadzorem policji. Obaj są mieszkańcami gminy Grodzisk Wielkopolski.

Policja ustala teraz, jak doszło do tego przerażającego zdarzenia oraz dlaczego nastolatkowie w ogóle wsiedli do auta i skąd mieli samochód.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł